Į šeštąjį sezoną „Naisių vasaros teatras“ – su Žemaite
Ruduo – tai metas, kai į sales teatrai vėl pakviečia žiūrovus: tuos, kurie jau pamilę savo aktorius, režisierius, ir tuos, kurie dar tik pirmą kartą pravers namų, kur viename soste karaliauja fantazija ir realybė, duris. Jau šeštąjį sezoną į sceną sugrįžo pirmasis nekomercinis „Naisių vasaros teatras“, savo žiūrovui vaidinantis nemokamai. Rugsėjo 23 d. Šiaulių miesto „Saulės“ koncertų salėje (šioje erdvėje ne po vieną kartą buvo rodyti visi šio teatro spektakliai) įvyko pirmasis pasirodymas.
Šeštojo sezono pradžiai pasirinkti lietuvių literatūros klasikės Žemaitės (Julijos Beniuševičiūtės-Žymantienės, 1845–1921) gyvenimo ir kūrybos epizodai. Spektaklį „Locna laimė. Žemaitė“, kurio premjera įvyko šių metų pavasarį, pristatė teatro vadovas ir mecenatas Ramūnas Karbauskis, priminęs, jog šie metai yra jubiliejiniai: prieš 170 metų Plungės rajone Bukantės dvarelyje gimė būsimoji XIX–XX a. sandūros lietuvių rašytoja. Ne tik gražus metų skaičius skatino atsigręžti į Žemaitės kūrybą – jos tvirtas žemaitiškas žodis buvo ištartas spaudos draudimo metu.
Spektaklyje pynėsi Žemaitės kūryba („Topylis“, „Trys mylimos“, „Petras Kurmelis“ ir kt.) su jos pačios gyvenimu. Daug dėmesio skirta meilės, „laimės nutekėjimo“ temoms, asmeninį rašytojos gyvenimą padėjo atskleisti jos laiškai. Vienuolika „Naisių vasaros teatro“ aktorių gyva šnekamąja kalba, asmeniniu prisilietimu prie kuriamo personažo scenoje kūrė XIX a. pabaigos–XX a. pradžios Lietuvos kaimo aplinką. Režisierės Reginos Steponavičiūtės sumanymus žiūrovams perteikė Žemaitė, rašytojos globėjas Povilas Višinskis, jos artima draugė Gabrielė Petkevičaitė-Bitė, iš apsakymų atkeliavę personažai: Topylis, Zosė, Kozeris, Petronėlė, Liudvikas ir kiti. Staigmena laukė spektaklio pabaigoje: scenoje išsipildė Žemaitės svajonė – ją aplankė Viljamas Šekspyras, kurio kūryba ji be galo žavėjosi.
Įdomu buvo stebėti jaunų aktorių santykį su savo personažu, jų individualų bandymą suvokti, išgyventi ir atskleisti tik iš rašytinių šaltinių pažintą senojo Lietuvos kaimo gyvenimą. Spektaklio režisierė yra sakiusi, jog visos kūrybinės grupės tikslas – kalbėti ne apie Žemaitę, kaip paminklą, o apie tai, kas ilgam įrašyta jos kūryboje.
Po spektaklio režisierę R. Steponavičiūtę, aktorius sveikino ne tik žiūrovai – vaizdo sveikinimas atskriejo iš Vilniuje vykusių mažųjų Lietuvos kultūros sostinių dienų: teatro vadovas Ramūnas Karbauskis, dainininkė Veronika Povilionienė bei Seimo narys Vytautas Juozapaitis šeštajame sezone linkėjo sėkmės, stiprybės bei džiuginti žiūrovus naujais sumanymais.
Komentavimas išjungtas.
kodel nefilmuojaasi naisiu vasara 7 sezona mes laukem serijalo nebus