Diskusija Šilalės rajono socialinių paslaugų namuose „Kas man iš tos laisvės“
Šilalės rajono socialinių paslaugų namuose rugsėjo 23 dieną vyko diskusija žalingų įpročių prevencijos klausimais. Kartu su darbuotojais ir SPN vaikais diskutuoti šiuo aktualiu klausimu atvyko daugelis suinteresuotų asmenų, kurie dalinosi savo įžvalgomis apie tai, kas galėtų padėti jaunimui turiningai leisti laiką be alkoholio, cigarečių ir narkotikų. Šilalės SPN pavaduotoja L. Bujienė pasidžiaugė, kad projektai yra puiki galimybė vaikus įtraukti į dar didesnį bei turiningesnį laiko praleidimą, kas turi įtakos vaikų psichologinio atsparumo didinimui. Būtent šiuo metu vykdomo žalingų įpročių prevencijos projekto „Mąstau, vadinasi, esu“ veiklos yra orientuotos į tikslingą veiklą, kuri skatina vaikus pačius ieškoti tinkamų problemos sprendimo būdų. Diskusijoje dalyvavusi Šilalės rajono savivaldybės gydytoja D. Briedienė teigė, kad svarbiausia jauniems asmenims neskubėti gyventi, nes viskam savo laikas.
Gydytoja supažindino su žalingų įpročių pasekmėmis. Renginyje dalyvavo ir Šilalės visuomenės sveikatos biuro direktorė L. Petkuvienė, vyr specialistė R. Lekavičienė. Pastaroji jaunąją kartą supažindino su rūkymo, alkoholio ir narkotikų pasekmėmis, taip pat mokino vaikus, jog reikia išmokti pasakyti „NE“. Jaunimą aktyviu laisvalaikiu be žalingų įpročių sudominti savo pranešimu stengėsi VšĮ „Laimės vaikai“ narys, Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos moksleivis Tomas Šeputis. Moksleivis dalijosi savo patirtimi ir savo pavyzdžiu įrodė, kad gyvenimas be žalingų įpročių gali būti smagus ir teikiantis daug naudos.
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilalės rajono policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus prevencijos poskyrio vyresnioji specialistė V. Maskoliūnienė ir pareigūnė V. Minutienė kėlė diskusinius klausimus, kokių priemonių reikia imtis, kad į aktyvią veiklą įsitrauktų vaikai, kurie stokoja bendravimo įgūdžių bei motyvacija sportui ar kitai veiklai yra žema. Renginyje tikybos mokytojos seserys Darata Slušnytė ir Onutė Raudoniutė džiaugėsi, kad Šilalės SPN vaikučiai lankosi bažnyčioje, įsilieja į kitas veiklas. Taip pat seserys pritarė, kad būtina aktyvi, turininga veikla, siekiant apsaugoti vaikus nuo polinkio į žalingus įpročius. Seserys, R. Lekavičienė, T. Šeputis ir SPN vaikai nutarė, kad artimiausiu metu paims į rankas šiaurietiškas lazdas ir šiaurietišku ėjimu bandys „užkrėsti“ dar daugiau šilališkių.
Po diskusijos buvo prieita prie išvados, kurią kažkada pasakė E. Franklis, kad laisvės pozityvusis aspektas yra atsakingumas. Iš tikrųjų laisvei gresia pavojus išsigimti į gryną kaprizingumą, jei ji nesuvokiama kaip atsakomybė. Šilalės SPN vaikams siekiama ugdyti, kad atsakomybė – tai vertybė, kuri būtina asmenybei, norinčiai būti iš tiesų laisvai.
SPN psichologė J. Gedeikienė, reziumuodama diskusiją, palinkėjo jaunajai kartai mokytis suprasti, kas iš tikrųjų yra gera ir naudinga, todėl, kad tik supratęs žmogus yra laisvas.