Gyvenimo taisyklės pagal „Žolinčių akademijos“ vadovę

Saulėtą spalio popietę Parko bibliotekoje lankėsi žaliojo sveikatos klubo „Žolinčių akademija“ steigėja, ne kartą „Šeimininkių šeimininkės“ ir įvairiausiais kitais diplomais tituluota, sveikatos mokyklėlės „Šermukšnėlė“ įkūrėja ir vadovė, šešių knygų autorė Danutė Kunčienė.
Jos knygos – tai pagiriamasis žodis augalui: žiedams ir vaisiams, žievei, šaknims ir sėkloms, tai daugybė receptų, kaip sveikai, naudingai ir skaniai juos suvartoti. Paskaitos „Būkim sveiki ir būkim laimingi“ metu garsioji žolintė pasakojo, kaip išmintingai pasinaudoti gamtos dovanomis ir natūraliais sveikatinimosi būdais, kaip išsiugdyti gebėjimą džiaugtis kiekviena akimirka ir, mokantis iš gamtos, siekti vidinės ramybės. Ji išvardino ir aptarė dešimt svarbiausių taisyklių, kurios padeda siekiant sveikatos ir laimės. Pirma, tai švarios mintys ir teigiamos nuostatos, antra judėjimas. Judėjimas yra pagrindinis sveikatos nešėjas, kuo daugiau judėsime, tuo būsime sveikesni. Tačiau iš ryto reikia išsijudinti pamažu, nesikelti staigiai, dar gulint lovoje atlikti populiarią pasaulyje „Tinginio mankštą“.
Trečia svarbi taisyklė – tai metų laikus atitinkanti mityba. Pavasarį naudoti žoleles: dilgėles, garšvas, žliuges, spurgelius, gerti sulą. Vasarą valgyti daug uogų. Rudenį – sėklas ir šakneles. Ypač naudingas yra krienas. Jis šildo, mažina cukraus kiekį kraujyje, aktyvina kasos darbą. Rudenį ir žiemą geriau valgyti ne žalias, o raugintas daržoves, nes žalios daržovės ir vaisiai organizmą šaldo, o rauginti šildo. Svarbūs yra ir kūno higiena bei poilsis. Miegoti reiktų eiti jau nuo 22 valandos. Svarbi tinkama apranga, jos bei patalynės spalvos. Ligonį reiktų guldyti į švarų, baltą patalą. Namai turėtų būti švarūs ir tvarkingi. Įdomi aštuntoji taisyklė, nurodanti turėti draugų, drąsos susidraugauti, neužsidaryti. Jei neturi kam išsipasakoti – kalbėtis su medžiu, nes medžiai mūsų broliai ir seserys. Svarbu valia ir vidinė nuostata, o taip pat ir savigyda: padėti sau geru žodžiu, lietimu, mintimis.
Renginio lankytojai, ne tik įdėmiai klausėsi Danutės Kunčienės dėstomų minčių, bet daugelis užsirašinėjo ir patarimus, ir įvairiausius augalų panaudojimo receptus, o po paskaitos bendravo su lektore asmeniškai, pirko jos knygeles, įvairius tepaliukus, žolelių bei sėklų mišinukus.