Naujojoje Akmenėje – Jono Kazlausko tapybos darbų paroda
Rugsėjo 29 dieną Naujosios Akmenės kultūros rūmų parodų salone buvo atidaryta dailininko, profesoriaus, Vilniaus dailės Akademijos dėstytojo Jono Kazlausko tapybos darbų paroda.
Su šiuo menininku mes, Naujosios Akmenės muzikos mokyklos bendromenės nariai susipažinome per mūsų kraštietį, pirmąjį Naujosios Akmenės Muzikos mokyklos direktorių Stasį Juškų.
Stasys Juškus ir pats tapo, ne tik muzikuoja. Mūsų mokyklos dailės klasės keturios mokinės turėjo išskirtinę galimybę dalyvauti Vilniaus Dailės Akademijos tapybos paskaitose. Kur tapė pačios, kartu su VDA studentais. Tai itin reta galimybė mūsų miestelio vaikams, nes gyvename tikrai nearti Vilniaus.
Kai susipažinome su dailininku Jonu Kazlausku ir paprašėme, gal galėtume surengti jo tapybos darbų parodą Naujojoje Akmenėje, profesorius mielai sutiko.
Į Naujosios Akmenės kultūros rūmų parodų saloną iš Vilniaus atkeliavo per 40 darbų.
Ilgai vaikščiojau po parodų saloną, kol dar nesusirinko žiūrovai ir stebėjau. ..Jau buvau „pačiupinėjusi“ šias drobes , nes teko kartu su kitais muzikos mokyklos kolegomis jas eksponuoti. O dabar vaikščiojau kaip žiūrovė. …Labai daug klausimų iškilo žiūrint J.Kazlausko tapybos darbus. Todėl laukiau nesulaukiau, kol prasidės parodos pristatymas ir galėsiu užduoti savo klausimus dailininkui.
J.Kazlauskas, kaip retas kuris nors dailininkas yra labai iškalbus. Jis atsakinėjo į mūsų užduotus klausimus labai išsamiai. Lyg kalba su visa auditorija, bet atrodo, kad kalba tik tau…Kažkoks fenomenas.
Man atrodo, kad dailininkas J.Kazlauskas ne tik dailininkas, filosofuojantis menininkas, bet gal net savotiškas psichologas.
Išėjusi iš parodos pristatymo ilgai šypsojausi. O grįžusi namo, pasiėmiau drobę, dažus ir pradėjau naują darbą. Ne, tikrai nepanašų į profesoriaus J.Kazlausko, savo darbą…Tiesiog patyriau daug gerų emocijų ir man atsivėrė, atėjo „mūza“ tą dieną.
Ačiū dailininkui ne tik už jo nuostabius darbus, kurie yra ekspresyvūs, bet tuo pačiu ir filosofiniai, su gilia mintimi, ačiū už jo nuoširdų, betarpišką bendravimą su žiūrovais, klausytojais…
Dailininko Jono Kazlausko parodą iliustravo muzikiniais kūriniais Naujosios Akmenės muzikos mokyklos mokytojos Marija Botiova ir Loreta Rimkuvienė.
Šios parodos neįmanona apžiūrėti giliau per vieną dieną. Kad įvertinti, pajausti, suprasti, reikia kelių dienų, gal daugiau…
Menas jau seniai yra žinomas kaip dvasinės kultūros simbolis. Meninė veikla siejasi su energijos, laisvalaikio perteikimu, saviraiškos terpe.Tad aš esu laiminga , kad galėjau pamatyti iš arti šio savito, genealaus, filosofiško mąstymo dailininku.
Dailininką visada traukė filosofija, metaforiškas vaizdavimo būdas, kas ir matosi jo darbuose. Jis teigia, kad visa savo kūryba ieško jungties tarp tapybos, filosofijos ir gyvenimo.