Šiaurės šalių draugystės šviesa sužibo ir Panevėžio „Žaliojoje pelėdoje“
Lapkričio 9 dieną, jau devynioliktą (Baltijos šalyse aštuonioliktą) kartą, prasidėjo Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Tai tarptautinė šviesos ir žodžio šventė. Metų tema – draugystė. Šią dieną tūkstančiai Šiaurės ir Baltijos šalių bibliotekų ir mokyklų pradėjo skaitymais. Jų metu prie žvakių šviesos buvo skaitomi Šiaurės šalių rašytojų tekstai apie draugystę. Apie draugystę buvo skaitoma bei kalbama ir vaikų bibliotekoje „Žalioji pelėda“. Taigi, nors buvome skirtingose vietose – dalyvavome bendrame renginyje.
Į draugišką būrį „Žaliojoje pelėdoje“ susirinko patys mažiausi skaitytojai – „Šaltinio“ progimnazijos pirmokai ir vaikų lopšelio-darželio „Puriena“ auklėtiniai. „Šaltinio“ progimnazijos pradinukai čia jau buvo parengę savo piešinių draugystės tema parodą. Bibliotekoje jaukiai pleveno žibinto liepsnelė, kvepėjo keptomis vaflinėmis širdelėmis. Tuo pasirūpino „Šaltinio“ progimnazijos 1b klasės mokiniai su savo mamomis ir mokytoja Aušra Klevečkienė. Vaikų mokytoja įdomiai, panaudodama vaizdinę medžiagą, pristatė norvegų vaikų rašytoją Marią Parr.
Maria Parr gimė 1981 metais. Tai jauna rašytoja. Savo pirmąją knygą „Vaffelhjarte“ (Vaflinė širdelė”) parašė būdama 24 metų. Knyga greitai tapo populiari. Už šią knygą buvo įteikta nynorsku (nynorsk – norvegų kalbos variantas) vaikų literatūros premija. Autorė nominuota ir prestižinei Brage premijai. Maria Parr dažnai lyginama su Astrida Lindrgen, ypač už žaismingus ir gyvus knygų herojus, turinčius daug bendrumų su A. Lindgren Pepe ir Emiliu. 2011 m. pagal šią knygą sukurtas TV serialas.
Po virtualios pažinties su knygelės autore, vaikai klausėsi „Šaltinio“ progimnazijos mokytojos skaitomos ištraukos iš Marios Parr knygos „Vaffelhjarte“ („Vaflinė širdelė“). Išgirsta ištrauka sudomino ir paskatino apmąstymams. Susirinkusieji svarstė ar pagrindinis knygos herojus ir Lena taps gerais draugais. Renginio kuliminacija – vaišės mamų keptomis, kvepiančiomis ir labai skaniomis vaflinėmis širdelėmis. O skaitymų pabaigą vainikavo – draugystės ratelis.