Choras „Svajonė“ šventė jubiliejų
Lapkričio 7-osios vakaras vainikavo Raudondvario kultūros centro mišraus choro „Svajonė“ pasirengimą paminėti kolektyvo kūrybinės veiklos 55-erių metų sukaktį. Į šventinį koncertą-minėjimą suvažiavo choro draugai iš Varėnos, Prienų, Jonavos, Kauno, iš Garliavos, Domeikavos, Samylų – tai tik dalis tų, su kuriais per pusšešto dešimtmečio bendrauta, drauge dainuota respublikinėse ir rajoninėse dainų šventėse.
Į jubiliejinį renginį susirinko gausus būrys raudondvariečių – choristų artimieji, draugai, pažįstami, kaimynai, buvę choristai, ir visi, kurie neabejingi dainai.
Šventiniam koncertui choras paruošė visiškai naują programą. Tai vadovės Renatos Mišeikienės sumanymas – parodyti choro galimybes atlikti labai įvairų repertuarą: nuo liaudies dainų iki populiariosios muzikos kūrinių, pristatyti moterų, vyrų, mišrų ansamblius, dainuoti pritariant muzikai ir a cappella, o tuo pačiu atspindėti kolektyvo nueitą kelią. Įgyvendinti šį sumanymą padėjo koncertmeisteris Saulius Gudas ir instrumentinė grupė bei režisierė Kristina Pliskaitienė.
Renginys darniai įsipynė į 55 metų kūrybinės veiklos koncertų pynę. Kiek jų būta? Choristai paskaičiavo, kad vidutiniškai per metus koncertuoja 10-12 ar net 15 kartų, tad nebus suklysta pasakyti, jog per gyvavimo metus „Svajonė“ surengė nuo 500 iki 700 koncertų.
Choro veikla neteka ramia vaga, joje esti ir pakilimų, ir sunkių periodų, susijusių su netektimis. Tylos minute susirinkusieji pagerbė anapilyje besiilsinčių buvusių choristų, choro vadovų J. Vaičekausko, V. Preikšos, R. Juzikėno (pastarasis chorui vadovavo net 24 metus!) atminimą.
Choristai prisiminė ir kitus buvusius kolektyvo vadovus – I. Bataitienę, S. Ruzgienę, A. Bagočienę, choristus veteranus.
Renginio metu pagerbti daugiausiai metų kolektyvui atidavę choristai, vienas iš jų – Alfonsas Apalianskas – chore dainuoja 50 metų. Jis – daugiau kaip 10 respublikinių Dainų ir šokių švenčių, Kauno rajono dainų ir šokių švenčių dalyvis. Koncertų, kuriuose A. Apalianskas dalyvavo atstovaudamas Raudondvariui ir Kauno rajonui, sąrašą sudaro keli šimtai pasirodymų. Choro veteranas gerbiamas kolektyvo ir yra puikus pavyzdys jaunajai choristų kartai.
Scenoje „Svajonės“ atliekamus kūrinius keitė sveikinimų gausa. Kūrybinės sėkmės ir naujų koncertų linkėjo Seimo narė Raminta Popovienė. Labiausiai nusipelniusiems ir veikloje pasižymėjusiems choristams įteiktos mero V. Makūno padėkos, o chorui – specialus prizas – išvyka autobusu. Kauno rajono Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Irena Marcinkevičienė įteikė padėkas už aktyvų ilgametį dalyvavimą chorinėje veikloje, Raudondvario kultūros centro direktorė Jolanta Zizienė – už chorinio dainavimo tradicijų puoselėjimą.
Sveikinimą ir paramą chorui perdavė Tarybos narys raudondvarietis Gvidas Rutkauskas, o seniūnė Daiva Bulotienė – jubiliejinį tortą šventės dalyviams.
Daug prasmingų linkėjimų jubiliejaus proga skambėjo iš kolegų – kitų chorų, Raudondvario kultūros centro mėgėjų meno kolektyvų atstovų.
VšĮ „Raudondvario dvaras“ direktorė S. Navickienė dovanojo choristams ir jų šeimų nariams apsilankymą kalėdiniame renginyje, nuoširdžią padėką „Svajonei“ už J. Naujalio atminimo puoselėjimą tarė Kauno rajono muziejaus atstovė Zita Nekrošytė.
Choras „Svajonė“ šiandien yra aktyvus Raudondvario ir Kauno rajono muzikinio gyvenimo dalyvis, be jo neapsieina ir kaimyninių savivaldybių, šalies šventės. Aukščiausi įvertinimai: Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurse 2013 m. pelnytas II laipsnio diplomas, Lietuvos liaudies kultūros centro 2014 m. suteikta II kategorija (iš 6 Kauno rajono chorų II kategorijos kolektyvais dar pripažinti ASU studentų choras „Daina“ ir Samylų kultūros centro moterų choras „Žaisa“).
Per pastaruosius 5 metus su koncertais aplankyta nemažai Lietuvos miestų ir miestelių koncertinių salių ir bažnyčių (Kauno mieste, Biržų, Molėtų, Vilkaviškio, Marijampolės ir Kauno rajonuose), lankytasi Latvijoje, dalyvauta savaitės koncertiniame ture Lenkijoje, įsimintina išvyka buvo ir į Karaliaučiaus kraštą, aplankant K. Donelaičio Tolminkiemį. Koncertuota „Gerumo ąžuolo“ šventėje Vilkijoje, atidengiant memorialinį akmenį su Prezidento V. Adamkaus bareljefu, grafų Tiškevičių atminimo įamžinimo iškilmėse Raudondvaryje, pirmoje Raudondvario miestelio šventėje ir daugybėje kitų renginių.
„Šiandien kolektyve dainuoja 35 choristai. Visi esame labai skirtingi: įvairaus amžiaus, profesijų, pažiūrų. Jei ne chorinė daina, vargu ar kai kurie iš mūsų būtume susitikę, pažintume vieni kitus. Kas atsitiktų, jei staiga neliktų šio mišraus choro? Nebejoju, kad Raudondvaryje susikurtų kitas choras, nes chorinis dainavimas yra raudondvariečių išskirtinumo ir savitumo bruožas, įaugęs į kraują.“, – sakė Kauno r. Raudondvario mišraus choro asociacijos pirmininkas V. Trofimišinas.
Jubiliejinį renginį papuošė šventiniai fejerverkai, kuriuos dovanojo Savivaldybės administracijos direktorius Ričardas Pudževelis.