Ilgai laukta diena išaušo: penktadienį Druskininkuose atidarytas Lynų kelias
Trečias kartas nemelavo – žvarboką lapkričio 27-osios rytą Druskininkuose pagaliau oficialiai atidarytas ekologinis lynų keltuvas, sujungsiantis du svarbiausius turistinius Druskininkų objektus – Vandens pramogų parką bei žiemos pramogų kompleksą „Snow arena“. Anksčiau skelbta, jog lynų keltuvas lankytojams bus atviras kovą, vėliau – birželį. Tačiau darbai užsitęsė ir objektas užbaigtas tik dabar.
Keturios uždaros kabinos – gondolos, kuriose telpa po 10 žmonių, pakyla į 45 metrų aukštį. Iš skaidraus stiklo pagamintose kabinose sėdintys žmonės iš vienos Nemuno pusės į kitą keliasi maždaug 1 km. Bilieto kaina – 3 eurai.
Kelionė trunka iki septynių minučių, tačiau net ir tiek laiko užtenka apžiūrėti apylinkes ir po kojomis likusį Nemuną.
„Oro gondolos taps judančia apžvalgos aikštele ir leis pamatyti įspūdingą Druskininkų panoramą.
Be to, padės patogiau pasiekti vieną ar kitą lankomiausią Druskininkų objektą – „Snow areną“ ar Vandens pramogų parką“, – sakė Lynų keltuvo sumanytojai.
Panašūs objektai kitose šalyse yra ypač mėgstami turistų. Druskininkų keltuvas, dar net nepradėjęs veikti traukė druskininkiečių ir poilsiautojų dėmesį – nuo penktadienio ryto aplink jį buriavosi smalsuoliai.
Tiesa, pirmieji išbandyti jį galės oficialaus Lynų kelio atidarymo dalyviai. Vėliau, nuo 16 val., oro gondolos bus atviros visiems. Keltuvas pritaikytas ir fizinę judėjimo negalią turintiems keleiviams.
„Pats dar nesikėliau (oro gondola – aut. past.), bet kalbėjau su savivaldybės darbuotojais, kurie jau kėlėsi. Visi jie sakė: „Wow“,“ – spaudos konferencijoje sakė Druskininkų meras Ričardas Malinauskas.
Lynų keltuvo projekto vertė – 3,9 mln. eurų. 1,4 mln. eurų gauta iš Klimato kaitos specialiosios programos, kitus pinigus skyrė bendrovė „Kautra“, su kuria Druskininkų savivaldybė sudarė keltuvo nuomos ir priežiūros sutartį 30 metų.
Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo (LAAIF) direktorius Virginijus Šmigelskas atkreipė dėmesį, jog pirmasis Lietuvoje – Druskininkų keltuvas – svarbus ne tik dėl savo patrauklumo turistams. Tai padės miestui išvengti taršos.
„Paskaičiuota, kad įrengus keltuvą Druskininkuose transporto priemonių išmetamo CO2 kiekio per metus sumažėtų 57,2 tonomis.
LAAIF skaičiavimai taip pat rodo, jog dėl patogesnio ir įdomesnio susisiekimo tarp miesto centro ir „Snow arenos“ į miestą per metus nebeįvažiuotų 549 autobusai ir keli tūkstančiai automobilių. Visi jie būtų paliekami prieigose“, – sakė V.Šmigelskas.