Lietuvos nacionaliniam muziejui padovanoti savanorio ugniagesio atpažinimo ir pasižymėjimo ženklai
Gruodžio 17 d. Lietuvos nacionalinio muziejaus Numizmatikos skyriaus darbuotojai priėmė savanorio ugniagesio ženklo autoriaus Albino Vaičiūno dovaną – Savanorio ugniagesio atpažinimo ir Savanorio ugniagesio pasižymėjimo ženklus bei jų miniatiūras. Juos sukūręs dizaineris A. Vaičiūnas teigė, jog su ugniagesiais pradėjęs bendradarbiauti beveik prieš 20 metų. Pirmasis A. Vaičiūno valstybinei priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai sukurtas ženklas buvo VPGT pasižymėjimo ženklas „Ugniagesio gelbėtojo žvaigždė“.
Vėliau buvo sukurti ženklai „Už nuopelnus gyventojų saugai“, „Geriausias valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnas“, „Už garbingą tarnybą“, žymintys 15, 20 arba 25 tarnybos metus. A. Vaičiūnas yra sukūręs ir ugniagesybos sporto meistro bei tarptautinės klasės sporto meistro ženklus, medalį „Už nuopelnus sportui“, Kėdainių PGT ženklą, proginių medalių ir kt.
A.Vaičiūnas Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui buvo pateikęs keletą Savanorio ugniagesio atpažinimo ir Savanorio ugniagesio pasižymėjimo ženklų variantų, tačiau, pasak autoriaus, buvo išrinktas pats paprasčiausias. Ženklus jis gamina pats, jie padengiami juvelyriniu emaliu, paskui sidabruojami arba auksuojami.
A. Vaičiūnas yra baigęs Vilniaus dailės akademiją. Iki nepriklausomybės dizaineris kurdavo pramoninius gaminius: įvairias stakles, smulkiąją techniką (grąžtus, siaurapjūklius ir kt.), jo rankomis netgi suprojektuotas kažkada buvęs populiarus rankų džiovintuvas „Vėjelis“. „Nepriklausomybės metais bankrutavus gamykloms, persimečiau į juvelyriką, – pasakojo menininkas. – Pradėjau gaminti papuošalus iš aukso ir sidabro. Dalyvauju su jais parodose, šiemet jie buvo eksponuoti parodoje Liublianoje, Slovėnijoje. Smagu kurti papuošalus moterims, tačiau įdomiausia man būna sukurti naują ženklą…“ Beje, A. Vaičiūnas yra ne vieną ženklą suprojektavęs ir Lietuvos policijai.