2015-ieji Klaipėdos universitetui – permainų metas; vasarą sujungti du fakultetai (Gamtos ir matematikos mokslų su Jūrų technikos fakultetu) ir įkurtas Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakultetas. Vėliau įsteigti Sveikatos tyrimų ir inovacijų mokslo bei Socialinių pokyčių studijų centrai. Akademinės permainos nesibaigs ir ateinančiais metais, jau sausio mėnesį Humanitarinių mokslų ir Pedagogikos fakultetai bus sujungti į Humanitarinių ir ugdymo mokslų fakultetą.
Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institute nuo 2016 metų bus vykdomi moksliniai tyrimai ir pirmosios bei antrosios pakopų Istorijos, Archeologijos, Baltijos šalių istorijos ir Kraštovaizdžio archeologijos studijų programos.
Menų akademija (ankstesnis pavadinimas Menų fakultetas, pakeistas 2015 m. rugsėjį) antrosios pakopos Choro dirigavimo, Dainavimo, Liaudies muzikos, Pučiamųjų ir styginių muzikos studijų programas jungia į Atlikimo meno studijų programą su choro dirigavimo, dainavimo, džiazo ir populiariosios muzikos, liaudies muzikos, pučiamųjų ir styginių muzikos specializacijomis. Akademija vykdys naują Lėlių ir objektų teatro režisūros pirmosios pakopos studijų programą. Socialinių mokslų fakultetas numato pradėti naują pirmosios pakopos Logistikos verslo studijų programą, o Sveikatos mokslų fakultetas – pirmosios pakopos Grožio terapijos studijų programą; pirmosios pakopos Slaugos studijų programoje steigiama kosmetologijos specializacija. Humanitarinių mokslų fakultetas antrosios pakopos dvi studijų programas jungia į vieną Literatūros ir meno studijų programą.
Paskutiniame šių metų ketvirtyje pasirašyti net du ketinimų protokolai. Lapkričio mėnesį Klaipėdos, Lietuvos edukologijos, Šiaulių ir Vytauto Didžiojo universitetai pasirašė memorandumą, kuriuo įtvirtino bendradarbiavimą socialinių ir humanitarinių mokslų srityse. Universitetai vienijasi siekdami spręsti stojančiųjų ir studentų skaičiaus mažėjimo tendencijas ir išlaikyti Lietuvai svarbias studijų programas; siekiama konsoliduoti materialiuosius ir žmogiškuosius išteklius bei kartu vykdyti studijų programas: sociologijos, religijos pedagogikos, filosofijos, istorijos, matematikos, aplinkotyros ir kitose studijų kryptyse. Siekiama tobulinti švietimo sistemą šalyje.
Gruodžio 11 dieną Universitete pasirašytas Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) klasterio kūrimo ketinimų protokolas. Jį pasirašė Universiteto, Klaipėdos mokslo ir technologijų parko, AB „Klaipėdos nafta“ ir AB „Vakarų laivų gamykla“ vadovai. Universitete planuojama įkurti SGD technologijų ir kompetencijų centrą, kuriame būtų sudarytos sąlygos moksliniams tyrimams, studijoms, ir SGD specialistams rengti, vykdyti jų tęstinį mokymą. Jau kitais studijų metais Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakultete bus vykdomas priėmimas į naują studijų programą – SGD terminalų inžinerija; vystomos SGD specialistų kompetencijų ugdymo veiklos. Kartu su partneriais planuojama aktyviai plėtoti mokslą, kuriant naujus SGD technologinius sprendimus, projektuojant įvairius produktus, tobulinant gamybą.