Institucinis Trečiojo amžiaus universiteto Visagino filialo stiprinimas
Visagine gyvenantys vyresniojo amžiaus žmonės yra išsilavinę, todėl labai aktyvūs, kūrybiški, siekiantys mokytis, tobulėti, veikti. Juos veikloms jungia ir skatina asociacijos VTAU veikla. Organizacija veikia jau 15 metų, visi jos darbuotojai (direktorius, finansininkas, fakultetų dekanai-dėstytojai) yra savanoriai. Vieni iš jų – darbingo amžiaus įvairių sričių savanoriaujantys specialistai, kiti – jau senjorai, laisvu laiku besidalinantys savo žiniomis ir gebėjimais su studentais-senjorais neatlygintinai. Organizacija kasmet formuoja fakultetų veiklos tvarkaraštį, kur numatoma 7-15 fakultetų veiklos.
Veiklos tęstinumą užtikrina savanoriškas darbas, tačiau to neužtenka kokybiškai veiklai ir organizacijos plėtrai. Yra būtina nuolat investuoti į šiuos žmones: tobulinti jų kompetencijas, papildyti moderniais gebėjimais. Pagal Švietimo ir mokslo ministerijos patvirtintas nuostatas šalies Trečiojo amžiaus universitetų dėstytojai, siekiantys dalyvauti ministerijos vykdomose suaugusiųjų neformaliojo švietimo programų finansavimo atrankose, privalės turėti andragogikos pagrindus. O tai reali galimybė organizacijai pritraukti taip būtinas nuolatinei veiklai lėšas. Iki šio projekto įgyvendinimo VTAU savanoriai pažymėjimų apie andragogikos žinių įgijimą neturėjo.
Šiuo projektu buvo siekiama sustiprinti asociacijos žmogiškuosius išteklius – savanorių fakultetų dėstytojų (dekanų) ir fakultetų seniūnų kompetencijas andragogikos srityje, kurie buvo apmokyti seminare, parengti vykdyti pedagoginę veiklą su suaugusiaisiais.
Projekto įgyvendinimo partneris buvo Visagino pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centras. Centras konsultavo ir padėjo pasirinkti vieną iš geriausių šalyje andragogikos srities lektorę – mokymus vedė profesorė, dr. Irena Žemaitaitytė. Pastebėtina, kad, atsižvelgiant į tikslinės grupės specifinius poreikius, mokymai buvo vedami rusų kalba. Taip pat Centras sudarė galimybę seminaro dalyviams išduoti pažymėjimus, turinčius juridinę galią (Centras yra akredituotas).
Įgyvendinant projektą buvo organizuoti 10 akad. val. andragogikos pagrindų mokymai, kurių dalyviai – asociacijos VTAU fakultetų dekanai, ilgamečiai organizacijos savanoriai, taip pat fakultetų seniūnai, iš viso 11 vyresniojo amžiaus Visagino gyventojų – šios asociacijos tikrųjų narių.
Kitas įgyvendinto projekto uždavinys buvo atnaujinti organizacijos įstatus, kurie buvo parengti ir registruoti prieš 15 metų. Per šį laikotarpį šalyje pasikeitė teisinė bazė, įstatų formuluotės morališkai paseno. Nors teisiškai ankstesni įstatai buvo galiojantys, tačiau tokia sena jų redakcija ribojo organizacijos galimybes sėkmingai dalyvauti kai kuriuose projektų konkursuose, kadangi kai kurios vykdomos veiklos nebuvo įtrauktos. Be to, ankstesniame pavadinime buvęs žodis filialas sukeldavo dviprasmybių, abejonių dėl asociacijos juridinio savarankiškumo.
Buvo parengta asociacijos įstatų nauja redakcija, atitinkanti naujausius teisės aktus bei realią asociacijos veiklą. Sušauktas visuotinis narių susirinkimas, kuriame priimtas sprendimas pakeisti asociacijos pavadinimą į Visagino trečiojo amžiaus universitetas, kuris bus tikslesnis, bus išvengta dviprasmybių dėl žodžio filialas. Pritarta naujai asociacijos įstatų redakcijai su menkais redakciniais taisymais. Taip pat vyko nauji asociacijos vadovo rinkimai. Dokumentai buvo parengti kartu su JAR formomis ir patekti notarui. Gavus notaro patvirtinimą, dokumentų paketas buvo perduotas JAR įregistruoti. Registracija atlikta.
Šiame projekte numatyti uždaviniai ir suplanuotos veiklos padėjo sustiprinti organizacijos institucinę galią, suformavo papildomas sąlygas sėkmingam veiklos tęstinumui ir netgi plėtrai.
Projekto uždaviniams spręsti buvo būtinas projektinis finansavimas, kadangi VTAU nariai ir klientai – socialiai pažeidžiamos grupės Visagino gyventojai. Jie neturi finansinių galimybių apmokėti nemenkas išlaidas, būtinas mokymams bei VTAU naujos redakcijos įstatams patvirtinti ir įregistruoti.
Įgyvendinant projektą iš viso buvo panaudota 768,09 Eur, iš jų 600,00 Eur – Visagino savivaldybės nevyriausybinių organizacijų projektų rėmimo konkurso programos skirtos paramos lėšos, 168,09 Eur – asociacijos finansinis indėlis, nefinansinis asociacijos indėlis – projekto vadovo ir buhalterio savanoriškas darbas, organizacijos įrangos naudojimas seminarui organizuoti, projekto veikloms vykdyti, seminaro dalyvių asmeninėmis lėšomis buvo organizuotas maitinimas.