Suskaičiuoti ir tebeskaičiuojami svarbūs anykštėnų darbai
„Ne viskas, ką galima suskaičiuoti yra svarbu. Ne viskas, kas yra svarbu, gali būti suskaičiuota“. Ši Alberto Einšteino gyvenimo pamoka ypatingai aktuali metų sandūroje, analizuojant ir matuojant, kiek užsibrėžtų tikslų ir darbų pavyko įgyvendinti kalendorinių metų bėgyje. Apie tai tikriausiai susimąsto ne tik įstaigų vadovai, verslininkai, žemdirbiai, inžinieriai, rašytojai, aktoriai, chirurgai, bet ir mamos, tėčiai, vaikai. Būtent toks savo veiklos vertinimas ne tik įprasima būtį, tačiau leidžia svajoti ir susidėlioti prioritetus bei pagrindinius planus.
Savo mintimis apie tai dalinasi Anykščių menų inkubatoriaus direktorė Daiva Perevičienė.
– Kokius pagrindinius uždavinius bei tikslus 2015 metais pavyko įgyvendinti Jūsų vadovaujamoje įstaigoje, kuriais galite pasidžiaugti su anykštėnais, o gal ne tik?
– Menų inkubatorius – tai objektas, kuriame skatinama meno ir technologijų bendrystė, kūrybinių industrijų plėtojimas – tai perspektyva, kurios siekiame. Šias metais jame įvyko pirmasis tarptautinis kūrybinių industrijų festivalis, sutraukęs į seminarus, kūrybines dirbtuves, mugę ir į kolekcijos pristatymą daug anykštėnų ir miesto svečių. Tikimės, kad kūrybinių industrijų festivaliai Anykščiuose taps tradiciniais. Džiugu, kad Menų inkubatoriuje galimybes realizuoti savo idėjas randa nauji, jauni žmonės, kurie savo gyvenimą susieja su Anykščiais. Šiuo metu inkubatoriuje yra įsikūrę trylika kūrėjų. Vis daugiau miestiečių ir svečių atranda Menų inkubatoriaus kūrėjus, užsimezga natūralus bendravimas tarp kuriančių ir vartojančių žmonių.
– Kiek atkaklumo ir pastangų reikėjo tam, kad sulauktumėte kitų institucijų palaikymo, paramos ir bendradarbiavimo?
– Metų bėgyje bendravome ne tik su savivaldos ir įstaigų vadovais, bet ir su mokslo, kultūros įstaigomis, veikiančiomis ne tik Lietuvoje. Menų inkubatoriaus vykdomo projekto „Flamenko ir sutartinių jungtuvės: tarpetninės ir tarkultūrinės komunikacijos ir sklaida“ dalis veiklų vyko Ispanijos Karalystėje. Užmegztas bendradarbiavimas su Latvijos Respublikos kultūros įstaigomis, pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Vytauto Didžiojo universitetu. Pradėtas kurti Menų inkubatoriaus mentorių tinklas. Pirmieji mentoriai: Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakulteto prodekanė doc. dr. Rūta Mažeikienė, Vytauto Didžiojo Universiteto Menų fakulteto, Šiuolaikinių menų katedros vedėjas, medijų menininkas doc. dr. Rimantas Plungė, VšĮ „Kauno bienalė“ meno vadovė dr. Virginija Vitkienė, vaikiškų drabužių prekinio ženklo „Mummymoon“ įkūrėja ir kūrėja Ieva Juodelytė. Manau, kad patys geriausi rezultatai gali būti pasiekti bendradarbiaujant ir dalinantis idėjomis.
Pokalbį šia tema tęsiame su viešosios įstaigos „Sveikatos oazė“ direktore Sonata Veršeliene.
– Kiekvienų metų pradžia – tai akstinas susidėlioti naujus planus ir uždavinius, tačiau nemažiau svarbu ir verta atsigręžti atgal, žvilgtelėti, ką pasiekėme ir ką nuveikėme. Kalbant apie praėjusius metus, galiu tik pasidžiaugti, jog jie buvo darnūs, darbingi ir dosnūs patrauklių laisvalaikio pramogų naujovėmis Anykščių baseine „Bangenis“, kurių dėka pritraukėme naujų pastovių klientų ir sulaukėme daugiau Anykščių krašte besilankančių turistų iš kaimyninių šalių. Tačiau Lietuvoje įvedus eurą, daliai mūsų klientų ir turistų teko šiek tiek mažinti išlaidas pramogoms, nes brango maisto produktai, kitos būtiniausios prekės, paslaugos. 2015 metais baseine „Bangenis“ įrengėme masažo kabinetą ir mankštos salę bei pasiūlėme kūdikių plukdymo užsiėmimus. Vykdant neformalaus ugdymo programą, baseiną lankė apie 150 rajono moksleivių. Taip pat vykdėme sveikatingumo ir mokymo plaukti programas, kuriose dalyvavo ne tik Anykščių rajono, tačiau ir viso Aukštaitijos regiono gyventojai. Šiuo metu įstaigoje dirba 22 žmonės. Tai jaunas, darnus, energingas ir kupinas idėjų kolektyvas.
Plačiau skaitykite „Šilelyje“