Ilgalaikis etninės kultūros projektas „Laiko ratas Šalčios žemėje“
Vėl apsisukus didžiajam Rėdos ratui, gyvybės kreivė ima kilti aukštyn, į šviesą, į viltį – tokie žodžiai skambėjo ilgalaikio etninės kultūros projekto pristatymo metu Baltosios Vokės Elizos Ožeškovos gimnazijos bendruomenei bei svečiams iš Turgelių Povilo Ksavero Bžostovskio gimnazijos.
Naują metų ciklą gamta pradėjo saulės kopimu aukštyn į dangų, o dvi mokyklos – puikiu renginiu ir gražiu bendradarbiavimu.
Šiais metais sausio 11-oji P. K. Bžostovskio gimnazijos mokiniams reiškė ne žiemos atostogų pabaigą ir naujų darbų pradžią, bet tapo įsimintina švente, už kurią esame dėkingi Baltosios Vokės Elizos Ožeškovos gimnazijai. Minėtos dienos popietę mūsų mokinių būrelis nuvyko į Baltosios Vokės miestelio pramogų centrą. Po šilto sutikimo apsilankėme Baltosios Vokės kraštovaizdžio muziejuje, klausėmės pasakojimų apie miestelio kilmę ir senovės žmonių gyvenimą, susipažinome su senoviniais buities daiktais, net galėjome kai kuriuos iš jų išbandyti.
Vėliau laukė svarbiausias dieno įvykis – projekto pristatymas. Ir ko tik jame nebuvo: įdomių pasakojimų, gražių pristatymų, smagių dainų, linksmų šokių, net puikių patarimų artėjantiems pavasario darbams. 5-8 ir G1-G4 klasių mokiniai išsamiai supažindino su kiekvieno metų laiko darbais, papročiais ir šventėmis, kuriuos gražiai papildė šokiais ir žaidimais, vaišino kepta namine duona ir pyragu. Kai atrodė, kad jau viską sužinojome ir net paragavome, tikrosios linskmybės tik prasidėjo: uždainavo Baltosios Vokės etnografinis ansamblis ir… vėl tarsi iš gausybės rago pasipylė liaudies dainos, šokiai. Net patys nedrąsiausieji, iki tol tarsi kažko laukę, neištvėrė ir puolė smagiai suktis po salę. Dalyviai, svečiai ir žiūrovai virto vienu draugišku būriu, smagiai švenčiančiu Rėdos rato pradžią…
Projekto „Laiko ratas Šalčio žemėje“ metu dar kartą įsitikinome, kad senoji kultūra ir papročiai nėra tik praeitis, jie ir šiandien geba puikiai vienyti žmones, įkvėpia juos bendriems darbams ir leidžia jaustis savo žemės gyventojais, turinčiais, pasak projekto vedėjo Alberto, gilias šaknis ir gražias šakas…