Švietimo ir mokslo ministerija dar kartą siūlo didinti pedagogų atlyginimus
Ketvirtadienį Vyriausybės ir Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai kelias valandas derėjosi su švietimo profesinėmis sąjungomis. Sutarta, kad švietimo sistemoje sutaupytos dėl lėšos dėl sumažėjusio mokinių skaičiaus bus panaudotos pedagogų atlyginimų didinimui jau nuo šio rudens.
„Tai leis šiek tiek pakelti mokytojų algas nuo rugsėjo 1 d. Palaipsniui didinsime minimalias tarnybinių atlyginimų (tarifinių atlygių) ribas, taip artėdami prie maksimalių koeficientų“, – sako švietimo ir mokslo viceministrė Genoveita Krasauskienė.
Derybose su švietimo profesinėmis sąjungomis dalyvavo premjeras Algirdas Butkevičius, Vyriausybės vicekancleris Rimantas Vaitkus, švietimo ir mokslo viceministrė Genoveita Krasauskienė, Švietimo ir mokslo ministerijos kancleris Tomas Daukantas bei kiti Vyriausybės ir ministerijos atstovai.
Susitikimo metu sutarta koreguoti Mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodiką, atskiriant ugdymo procesui ir valdymui bei psichologinei, specialiajai, socialinei pedagoginei pagalbai organizuoti skiriamas lėšas.
Šiuo metu į valdymo lėšų sumą įeina ugdymo proceso organizavimo ir valdymo, mokyklos bibliotekos, psichologinės, specialiosios pedagoginės, specialiosios ir socialinės pedagoginės pagalbos darbuotojų darbo užmokestis. Valdymui bei švietimo pagalbai ir bibliotekai skirtos lėšos yra atskirtos eksperimentinėje mokymo lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodikoje, kuri nuo 2016 m. sausio 1 d. išbandoma penkiose šalies savivaldybėse. Atsižvelgus į pilotinio projekto savivaldybėse rezultatus, klasės krepšelis visoms šalies mokykloms būtų taikomas nuo 2017 m. sausio 1 d.
Profesinės sąjungos turi pateikti savo pastabas dėl Švietimo ir mokslo ministerijos praėjusią savaitę pateikto gairių projekto, kuriame numatytas visų pedagogų atlyginimų didinimas 2016-2018 m. Pagal ši projektą, visų pedagogų darbo užmokestis nuo 2016 metų rugsėjo 1 dienos kiltų vidutiniškai 1,5 proc., ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų – 6,5 procento. Nuo 2017 metų sausio visų pedagoginių darbuotojų darbo užmokestį siūloma vidutiniškai didinti 7 proc., darželio auklėtojų – 17 proc., nuo 2018 metų sausio atitinkamai – 5 ir 10 procentų. Kitas susitikimas su švietimo profesinėmis sąjungomis numatytas vasario 3 d.
Atlyginimų mokytojai didinami ir nuo 2016 metų sausio. Mažiausiai uždirbantiems – ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogams – darbo užmokestis vidutiniškai kyla iki 7 proc., pernai jų algos didėjo 10 procentų. Pradedantiems bendrojo ugdymo mokyklų mokytojams atlyginimai didėja vidutiniškai 5 proc., visiems kitiems – 3 procentais. Nuo sausio 1 dienos 34 eurais didėja ir mokinio krepšelis – iki 1014 eurų.