Į taromatus gyventojai pridavė pirmąjį milijoną pakuočių
Nepraėjus nė mėnesiui nuo naujosios užstato sistemos starto, taromatais jau surinktas pirmasis milijonas pakuočių. Kol kas gyventojai į taromatus aktyviausiai grąžina daugkartinėje pakuočių užstato sistemoje dalyvaujančią tarą – stiklinius alaus ir giros butelius. Daugiau metalinių skardinių, plastikinių buteliukų ir kitų naujosios užstato sistemos ženklu pažymėtų pakuočių bus surenkama tada, kai tokios taros padaugės prekyboje.
„Džiaugiamės, kad per tokį trumpą laiką gyventojai jau grąžino milijoną pakuočių – arba daugiau nei 60 tūkst. pakuočių kasdien. Tai rodo, kad taromatais pirkėjams naudotis patogu, todėl neabejoju, kad netrukus jie taps mūsų kasdienybės dalimi“, – sako Gintaras Varnas, VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ vadovas.
Taromatais naudotis labai paprasta – tereikia įmesti visas užstato ženklu pažymėtas pakuotes, paspausti mygtuką ir pasiimti kvitą. Svarbu atkreipti dėmesį, kad pakuotės turi būti dedamos dugnu į taromato ertmę, jų nereikia grūsti. Visos instrukcijos, kaip naudotis taromatais, pateikiamos jų ekranuose arba specialiuose plakatuose.
„Dar kartą norėčiau akcentuoti, kad taromatai priima tik užstato ženklu pažymėtas pakuotes bei stiklinius alaus ir giros butelius. Pakuotės turi būti tuščios, nesulamdytos, o brūkšninis kodas – sveikas. Jeigu pakuotė atitinka visus šiuos kriterijus, taromatas ją atpažins ir priims“, – pasakoja G. Varnas.
Pasitikrinti, ar pakuotė dalyvauja vienkartinių gėrimų pakuočių užstato sistemoje, galima ir suvedus brūkšninį kodą interneto svetainėje www.grazintiverta.lt.
Taromatai yra labai svarbi užstato sistemos dalis. Jie automatiškai išrūšiuoja tarą, metalines ir plastikines pakuotes supresuoja. Tokiu būdu galima surinkti žymiai daugiau pakuočių, ženkliai sumažėja jų gabenimo kaštai. Taupoma ir darbo jėga parduotuvėse, kadangi darbuotojams nebereikia rankomis surinkti taros, skaičiuoti, dėti butelių į dėžes.
Šiuo metu Lietuvos parduotuvėse ir toliau diegiami taromatai, jų jau įrengta per 500. Visą taromatų tinklą – apie tūkstantį vienetų – planuojama įrengti iki balandžio pabaigos.