Premjeras pasiūlė švietimo profsąjungoms eiti derybų keliu
Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius penktadienį susitiko su pedagogų profesinių sąjungų atstovais aptarti galimybes, kaip padidinti mokytojų darbo užmokestį, pagerinti darbo sąlygas. Vyriausybės vadovas pasiūlė ieškoti bendro sutarimo ir atidėti planuojamą pedagogų streiką.
„Problemas turime spręsti ne streikais, o stengdamiesi išgirsti vieniems kitus ir žingsnis po žingsnio siekdami kompromiso“, – sakė premjeras A. Butkevičius, pabrėždamas, kad tik bendras darbas veda prie konkrečių rezultatų.
Sutarta, kad bus rengiami etatinio darbo apmokėjimo metmenys – ši darbo užmokesčio sistema pedagogams garantuotų stabilias pajamas.
Šiuo metu mokytojai gali turėti 36 kontaktines valandas per savaitę, tačiau dauguma jų dirba mažiau. Nors pedagogų atlyginimai palaipsniui didėja, tačiau mažėjantis mokinių, o kartu ir darbo valandų skaičius atitinkamai mažina darbo užmokestį.
Statistikos departamento duomenimis, šiuo metu vidutinis pedagogo atlyginimas siekia 823,4 eurus per mėnesį.
Pedagogų darbo užmokesčio didinimas yra vienas prioritetinių Vyriausybės uždavinių, todėl Ministras Pirmininkas posėdžio metu pavedė Švietimo ir mokslo ministerijai iki šių metų gegužės 1 dienos parengti etatinio darbo apmokėjimo sistemos metmenis, kuriuos įvertinus etatinį darbo apmokėjimą būtų galima įvesti jau nuo kitų metų sausio 1 dienos.
Be to, sutarta iš Švietimo ir mokslo ministerijos asignavimų skirti papildomas lėšas mokytojų atlyginimams didinti jau nuo šių metų rugsėjo 1 dienos.
Siekiant ir toliau didinti mažiausiai uždirbančių pedagogų atlyginimus, Švietimo ir mokslo ministerija įpareigota ieškoti finansinių galimybių nuo rugsėjo 1 dienos mažiausius atlyginimų koeficientus padidinti iki vidutinių.
Kalbėta ir apie galimybę pakeisti mokinio krepšelio metodiką ir leisti savivaldybėms skirti lėšų neformaliajam ugdymui.