Telšių kariniam miesteliui – italo eksperto dėmesys
Telšiuose pradėta tvarkyti buvusio karinio miestelio teritorija. Ji ruošiama pramonės ir verslo aplinkos kūrimui ir plėtrai.
Vienas iš efektyvaus valdymo bruožų – pripažinimas remtis kitų patirtimi. Įgyti teorinių ir praktinių žinių apie karinių pastatų ir teritorijų pritaikymą šiuolaikinėms reikmėms Telšių rajono savivaldybės administracijos atstovai vyko į Italiją – URBACT programos projekto „MAPS“ baigiamąją konferenciją.
Savaitei po jos į Telšius atvyko ekspertas iš Italijos Luca Lanzoni. Jis pateikė savo siūlymus dėl buvusio karinio miestelio pritaikymo verslui ir pramonei bei Telšių miesto bendruomenės poreikiams.
Bendradarbiauja devynios šalys
URBACT programos projekto „MAPS“ baigiamojoje konferencijoje dalyvavo Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas ir Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Laima Simanauskienė. „„MAPS“ projektas skirtas pasidalinti patirtimi, kaip pritaikyti buvusius karinius pastatus, teritorijas (fortus, kareivines ir kt.) šiuolaikinėms gyventojų reikmėms. Projekte bendradarbiavimas vyksta tarp Vokietijos, Italijos, Ispanijos, Portugalijos, Kroatijos, Vengrijos, Airijos, Graikijos ir Lietuvos“, – informuoja L. Simanauskienė.
Telšiais susidomėjo italų ekspertas
Konferencijoje užsieniečiams pristatytas Telšių rajono savivaldybės administracijos įgyvendinamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Apleistos teritorijos tarp Karaliaus Mindaugo gatvės ir geležinkelio Šiauliai – Klaipėda, Telšių mieste, infrastruktūros rekonstravimas, sudarant palankias sąlygas pramonės ir verslo aplinkos plėtrai ir kūrimui“.
Projektu susidomėjo galimybių studiją apie karinio paveldo tvarkymą rengiantis italas ekspertas Luca Lanzoni. Praėjusią savaitę jis atvyko į Telšius – apžiūrėjo ir įvertino buvusį karinį miestelį.
„Jei norime tobulinti Telšius, turime priimti pagalbą iš labiau patyrusių šalių. Tad šiuo metu laukiame italo pasiūlymų dėl minėtos teritorijos ir pastatų pritaikymo ir kuo efektyvesnio naudojimo. Ne mažiau svarbu susipažinti ir su Luca Lanzoni rengiama galimybių studija. Joje analizuojama įvairių šalių patirtis apie karinių teritorijų ir pastatų sutvarkymą, investicijų pritraukimą ir pan. Italas galimybių studiją pažadėjo mums pateikti iš karto, ją pabaigęs“.
Bendradarbiavimo svarba
Dalinimasis patirtimi su užsieniu – palyginus nauja ir kartais klaidingai interpretuojama veiklos sritis. Visuomenėje vis dar vyrauja nuomonė, kad į užsienį vykstama ar užsieniečiai priimami tik praleisti laisvalaikį. Išties savivaldybėms tarptautinius ryšius būtina palaikyti dėl europinių standartų įsisavinimo, tarnautojų kompetencijos ugdymo. Bendradarbiavimas susijęs ne tik su Savivaldybės darbuotojais, bet ir visa rajono bendruomene, kuriai skiriami savivaldos darbo rezultatai.
Telšių rajono savivaldybė plėtoja tarptautinio bendradarbiavimo ryšius su įvairiomis pasaulio šalimis: Švedija, Vokietija, Austrija, Ukraina, Baltarusija ir kt. Bendradarbiavimas nėra tik teorinis: dalijimasis gerąja patirtimi gelbsti kuriant ir įgyvendinant projektus, ieškant užsienio investuotojų ir kt. Ne mažiau svarbi ir materialinė parama: partneriai iš užsienio šalių rajonui skiria transporto priemonių, paramą globos įstaigoms.
Buvusio karinio miestelio teritoriją planuojama sutvarkyti iki kitų metų pabaigos.