Bronis Ropė: spaudimas Komisijai auga
Europos Parlamento Žemės ūkio ir kaimo plėtros komiteto narys Bronis Ropė, komentuodamas vasarį Jonavoje susirinkusių pieno gamintojų sprendimus, valdžiai išsakytą kritiką ir grasinimus užtvindyti Vilniaus Gedimino prospektą karvėmis, gyrė ūkininkus už aktyvumą ir siekį ginti savo interesus. Dėl įtemptos situacijos pieno sektoriuje masiškai streikuoja kone visų ES valstybių pieno gamintojai, savo nepasitenkinimu, regis, pagaliau įtikinę ES komisarą Filą Hoganą, jog sektorių supurtė ne šiaip eiliniai kainų svyravimai, o istorinė krizė.
Kol vienos ES valstybės narės, pienininkystės tradicijas skaičiuojančios šimtmečiais ir su savo produkcija įsitvirtinusios patikimose rinkose, didina pieno gamybą, kitose, tokiose, kaip Lietuva, pienininkystė netruks atsidurti istorijos vadovėliuose. Ilgą laiką vaistų šiai ligai ieškoję tik kalbomis, ES institucijų pareigūnai pagaliau pribrendo iki konkretaus veiksmų plano: kovo 14-ąją rinksis ES Žemės ūkio ministrų Taryba, aptarsianti visų ES valstybių narių pateiktus siūlymus, kaip iš esmės, ne tik simptomiškai, gydyti ES pieno sektorių ištikusią krizę.
Europos Parlamento Žemės ūkio ir kaimo plėtros komitetas, kurio nariu yra ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos deleguotas Bronis Ropė, su Komisaru šį klausimą aptars dar prieš Ministrų tarybą. Šiandien Strasbūre neeilinio Komiteto posėdžio metu Lietuvos žemdirbių atstovas Europos Parlamente ketina išsakyti Komisarui bendrai su pieno gamintojais suformuluotą poziciją: Europoje bent laikinai būtina apriboti pieno gamybą, ypač šalyse, kuriose pagaminamo pieno kiekiai drastiškai auga. Kol toks reguliavimas suveiks, B. Ropės nuomone, Europos Komisija privalo vėl rasti lėšų dėl embargo patirtiems ūkininkų nuostoliams kompensuoti. „Negalima leisti, kad pareigūnų neveiksnumas visiškai sunaikintų Lietuvos pienininkystę“, – komentuoja situaciją B. Ropė.