Utenoje pirmą kartą įteiktas Karališkojo šv. Kazimiero ordino Lelijos Garbės ženklas
Kovo 4 d., minint šv. Kazimiero dieną, Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčioje vyko Karališkojo šv. Kazimiero ordino Lelijos Garbės ženklo įteikimo iškilmės. Minėtas šv. Kazimiero ordino ženklas Lietuvoje yra įteikiamas jau ketvirtą kartą. Po šv. Mišių, kurias aukojo Utenos dekanato dekanas, Utenos Dievo Apvaizdos parapijos klebonas Henrikas Kalpokas, už šviesuomenišką veiklą Utenos krašte, atskirties žmonių globą, dvasinės kultūros raišką ir pilietinio orumo sklaidą visuomenėje garbės ženklas buvo įteiktas Daugailių šv. Antano Paduviečio parapijos klebonui, VšĮ „Angelų pieva“ steigėjui ir direktoriui, kunigui Sauliui Kalvaičiui.
Karališkojo Šv. Kazimiero ordino padėkomis buvo apdovanotos dar dvi nominantės: Lietuvos Karališkos bajorų sąjungos narė, Utenos moterų centro „Ievos namai“ direktorė Nijolė Rimkevičienė – už aktyvią visuomeninę veiklą, telkiant Utenos rajono moteris bei vykdant jų užimtumo, skurdo ir smurto mažinimo prevencines programas Utenos krašte, ir Utenos krašto žmonių su negalia sąjungos ilgametė pirmininkė Nijolė Gaivenienė – už 15 metų atiduotų telkiant Utenos rajono neįgaliuosius ir visokeriopą rūpinimąsi jais.
Iškilmėse dalyvavo ir nominantus sveikino Šv. Kazimiero ordino D. Magistras Henrikas Armoška-Eismontas, Utenos komtūrijos komtūrė Zita Mackevičienė, Utenos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Vidmantas Valinčius, LR Seimo narė Milda Petrauskienė, humanitarinių mokslų daktarė Aldona Vasiliauskienė, Utenos rajono įstaigų, organizacijų, bendruomenių atstovai.
Karališkojo Šv. Kazimiero ordino Lelijos Garbės ženklo autorius – mūsų kraštietis, vyžuoniškis skulptorius Henrikas Orakauskas. Ženklas – tai sidabru padengta skulptūra „Angelas su lelija“. Ženklo, įteikto Utenoje, mecenatas – Utenos rajono savivaldybės tarybos narys Darius Šinkūnas. Ženklas skiriamas už šviesuomenišką, sociokultūrinę, atskirties žmonių užimtumo organizavimą bei globėjišką veiklą, dvasinės kultūros raišką, pilietinio orumo sklaidą visuomenėje. Ši nominacija skiriama bet kokios profesijos Lietuvos piliečiui/ei, kurie iš visų pateiktų kandidatų labiausiai atitinka nominacijos tikslus.
Karalaitis Šv. Kazimieras kurį laiką pavadavo savo tėvą – karalių Kazimierą, ir sėkmingai rūpinosi valstybės reikalais. Tą pripažįsta net prūsų kronikininkai. Nuo pat jo paskelbimo Šventuoju dailėje jis vaizduojamas su lelija rankoje. Tai vienintelis pasaulyje karališkosios šeimos atstovas, tapęs Šventuoju, ir labiausiai vertinamas už dvasinių vertybių sklaidą, o ne už turtus ar svetimų žemių užkariavimus. Šv. Kazimiero ordino Lelijos Garbės ženklo suteikimas dabarties Lietuvos piliečiui turėtų išryškinti jo veiklą visuomenėje gyvenamuoju metu, sudaryti galimybę išlikti Lietuvos šviesuomenės raidos istorijoje, padaryti ją gaire Nepriklausomos Lietuvos dvasinei kultūrai, kaip valstybės stiprumo pagrindui.
Lelijos darbės ženklo noiminantas, Daugailių šv. Antano Paduviečio parapijos klebonas Saulius Kalvaitis, dėkodamas už jam suteiktą garbę, sakė, kad ženklo įteikimas jam buvo visiška staigmena. Į Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčią aukoti šv. Mišių atvyko dekano Henriko Kalpoko kviečiamas. „Tik mišių metu pradėjau įtarti, kad „čia kažkas ne taip“, – juokavo Saulius Kalvaitis. – Nepaisant to, džiaugiuosi ir esu labai dėkingas už mano darbų įvertinimą“.
Saulių Kalvaitį sveikino ir „Angelų pievos“ darbuotojai bei gausus būrys gyventojų. Pastarieji stipriai spaudė savo klebonui ranką, gerai žinodami, kaip ganytojiška, dvasinė Sauliaus Kalvaičio veikla, pasiaukojamas rūpinimasis socialinės ir dvasinės atskirties žmonėmis daugeliui jų pakeitė gyvenimus ir suteikė viltį bei tikėjimą rytdiena.