Nekvalifikuotiems bedarbiams – kompleksinės priemonės užimtumui didinti
Daugiau nei 8 tūkst. neturinčių kvalifikacijos bedarbių nusprendė keisti situaciją ir pradėjo kurti savo profesinę karjerą padedant ESF projektui „Nekvalifikuotų asmenų kompetencijų didinimas“. Siekiant tvaresnio užimtumo šio projekto dalyviai integruojami į darbo rinką kompleksiškiau – pirmiausia jiems teikiamos konsultavimo ir profesinio orientavimo paslaugos, o įgiję naujas kvalifikacijas ir kompetencijas, jei neįsidarbina, gali toliau dalyvauti darbo įgūdžių įgijimo rėmimo ir darbo rotacijos priemonėse. Darbo rinkai per pusantrų metų parengta 5,1 tūkst. reikalingų darbuotojų, iš jų – 70 proc. jau dirba. Šis projektas iki 2016 metų pabaigos padės įsitvirtinti 14 tūkst. nekvalifikuotų šalies gyventojų.
Daugiau kaip 3,5 tūkst. nekvalifikuotų bedarbių nuo projekto pradžios dalyvavo konsultavimo ir profesinio orientavimo užsiėmimuose. Bendradarbiaujant su psichologų konsultacijas teikiančiomis įmonėmis – UAB „Globalios idėjos“, UAB „Inlinen“, Psichologijos paslaugų bei VšĮ Psichologinės paramos ir konsultavimo centrais padėta jiems atrasti vidinę motyvaciją, pasitikėjimą savimi ir svarbiausia – susiplanuoti savo tolesnės profesinės karjeros kelią.
Norintiems įgyti naujų kompetencijų bedarbiams siūlomos įvairios profesinio mokymo galimybės, paklausios profesijos ir įvairūs mokymo centrai – jie gali rinktis iš daugiau kaip 7,5 tūkst. mokymo programų ir 428 mokymo centrų. Darbo biržos specialistai projekto dalyviams pataria įgyti paklausias profesijas jų regione. Šiuo metu šalyje paklausios vairuotojų, virėjų, suvirintojų, betonuotojų, siuvėjų ir pardavėjų profesijos.
Daugiau kaip 1,9 tūkst. projekto dalyvių, įgijusiems naujas profesines kvalifikacijas, tačiau negalintiems įsitvirtinti darbo rinkoje, buvo pasiūlyta toliau dalyvauti darbo įgūdžių įgijimo rėmimo ir darbo rotacijos priemonėse. Daugelis konkrečiose darbo vietose įgijo patirties ir liko nuolatinai dirbti.
Kas trečias bedarbis – nekvalifikuotas. Darbo biržoje šiuo metu registruota per 47 tūkst. nekvalifikuotų bedarbių.
Projektas prasidėjo 2014 m. rugpjūčio 1 d. ir vyks iki 2017 m. sausio 31 d.
Keletą metų Sandra Petručionytė iš Lazdijų aktyviai ieškojo darbo, tačiau gyvenant kaime ir turint mažamečių vaikų, sunkiai sekėsi įsidarbinti, juolab kad bedarbė neturėjo kvalifikacijos. Sandrai buvo pasiūlytas visas projekto „Nekvalifikuotų asmenų kompetencijų didinimas“ įgyvendinamų priemonių paketas: psichologo konsultacijos, kurios sustiprino motyvaciją įgyti profesiją, profesinis mokymas, kurio metu įgijo floristo – gėlių pardavėjo kvalifikaciją, ir darbo įgūdžių įgijimo rėmimo priemonė, kuri neturint patirties padėjo lengviau susirasti darbą. Šiuo metu jauna moteris gali derinti darbą ir įsipareigojimus šeimai.
Telšiuose gyvenantis Deividas Kačinskas, baigęs vidurinę mokyklą, nežinojo, ko nori. Darbo biržoje dalyvavo konsultavimo ir profesinio orientavimo seminaruose ir po to tvirtai nusprendė įgyti autotransporto priemonių elektros įrengimų taisytojo kvalifikaciją. Įgijęs šią kvalifikaciją, pagal darbo įgūdžių įgijimo rėmimo priemonę, buvo įdarbintas į UAB „Prie Lukšto“, kur ir liko dirbti nuolatinai. Pasitikintis savimi ir nestokojantis optimizmo jaunuolis buvo pakviestas į darbo biržos organizuojamą „Mokykis ir konkuruok“ renginį, kuriame mielai pasidalino gerąja patirtimi su kitais darbo biržoje registruotais jaunuoliais ir ragino juos mokytis ir įgyti profesiją.
Nekvalifikuotų bedarbių dėmesiui! Jei jus sudomino projektas „Nekvalifikuotų asmenų kompetencijų didinimas“ ir šiuo metu nedirbate, bet norite įgyti darbo rinkoje paklausią profesiją, atvykę į savo teritorinę darbo biržą, kreipkitės į jus aptarnaujantį specialistą.