Kūrybinė popietė „Laiškas Žemei“
Lietuvoje nuo 1992 m. minimą datą – Pasaulinę žemės dieną – įspūdingai paminėjo ir Alytaus r. meno ir sporto mokyklos bendruomenė. Kūrybinę popietę, integruojant muzikos ir dailės dalykus inicijavo mokyklos dailės skyriaus mokytojas Evaldas Ostrauskas ir fortepijono mokytoja metodininkė Laima Zalanskienė.
„Renginio tikslas – įgyvendinti edukacinę programą, sąlygojančią sėkmingą mokinių ir bendruomenės socializaciją, ugdančią saviraišką, gebėjimus ir kūrybiškumą“, – kalbėjo organizatorė L. Zalanskienė, sveikindama susirinkusius ir kviesdama visus pasigrožėti grafinių plastinių improvizacijų ,,Laiškas Žemei“ darbų parodą, kuriuos sukūrė visų mūsų mokyklos skyrių mokiniai su savo mokytojais.
Mokyklos mokinių tarybos pirmininkė Inga Jakimavičiūtė perskaitė nuoširdų laišką Žemei: „Iš kurgi tas švelnus kvapas, sklindantis iš visų pusių, ateinantis kartu su pavasariu? Jis apgaubia mane ir neša, kelia į padanges. Taip gali kvėpuoti tik Tu, Žeme…“.
Edukacinės pamokos „Margutis – gyvybės ir kosmoso simbolis“ sumanytojas, mokytojas E. Ostrauskas išsamiai papasakojo apie kiaušinių marginimo papročius, raštų ir spalvų reikšmę, kad šias tradicijas turi ne tik lietuviai, bet ir daugelis kitų prosenoviškų tautų. „Sakoma, kad archeologai yra radę margučių, datuojamų III a. pr. m. e., kurie iškasti Arabijoje. Kiaušinius dažė ir graikai bei romėnai. Pats kiaušinis nuo pagonybės laikų simbolizavo gyvybės atsiradimą, kosmosą. Žmonės tikėdavo, kad kiaušinyje yra gyvatės gyvybė, jį pradaužus – gyvatės gyvybė išlaisvinama, nes senovėje gyvatė buvo laikoma šventa, o ji buvo perima iš kiaušinių“,– pasakojo mokytojas.
Praktinis užsiėmimas – kiaušinių marginimas karštu vašku sužavėjo visus. Įvairiausių raštų vingrybėmis džiugino renginyje dalyvavusios mokyklos tarybos narės, tėvų atstovės Asta Turskienė ir Lina Jakimavičienė. Užsiėmimų metu muzikavo ir savo gebėjimus demonstravo baigiančiųjų klasių mokinės I. Jakimavičiūtė (kanklių klasė, mokytoja metodininkė Laimutė Aleksiupienė; akompanavo vyresnioji mokytoja Joana Laugalienė) ir Giedrė Kalinauskaitė iš Butrimonių skyriaus, kuri smuikavo su savo mokytoju metodininku Algirdu Glovickiu, akordeonu jiems talkino mokytojas Artūras Šliažas.
Popietės pabaigoje mokyklos direktorė Irena Abromavičienė pasidžiaugė mokinių gebėjimais ir kūrybingumu, įdomiais ir išradingais parodos darbais, sveikino visus su artėjančiomis Šv. Velykomis, linkėjo visiems puikios pavasarinės nuotaikos ir linksmai dažytų margučių. Direktorė dėkojo organizatoriams, svečiams, dalyviams ir aktyviai dalyvavusius kūrybinėje popietėje apdovanojo saldžiaisiais šokoladais.
Renginio dalyviai suprato, kad visi žmonės privalo gyventi santarvėje su gamta, saugoti ir išsaugoti ją ateinančioms kartoms. Grafinės plastinės improvizacijos „Laiškas Žemei“ darbų parodoje bei kūrybinio ugdymo proceso – edukacinėje pamokoje „Margutis – gyvybės ir kosmoso simbolis“ metu atsiskleidė mokinių ir pedagogų kūrybiškumo, saviraiškos, profesionalumo ir etninės patirties sklaidos formos. Visi įgijo galimybes išreikšti save, parodyti sumanumą, gebėjimus ir naujas idėjas.