Lietuvos karo akademijoje vyko atvirų durų diena
Balandžio 2 dieną generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje vyko atvirų durų diena. Susidomėjusiems studijomis buvo pristatytos universitetinių studijų programos, karinio rengimo specifika, stojimo į karo akademiją sąlygos. Svečiai taip pat galėjo iš arčiau pamatyti akademijoje studijuojančių kariūnų gyvenimo ir mokymosi sąlygas, kultūrinę veiklą, sužinoti, kokios yra karjeros perspektyvos baigusiems studijas.
Apsilankiusieji galėjo apžūrėti Lietuvos kario ekipuotę, pamatyti ginklų ir karo technikos parodas, apsilankyti sporto komplekse, ramovėje, muziejuje bei kariūnų gyvenamosiose patalpose. Norintys išbandyti akies taiklumą tai galėjo padaryti stadione surengtame šratasvydyje arba kariūnų šaudymo įgūdžiams tobulinti skirtoje lazerinėje šaudykloje. Lankytojai taip pat stebėjo specialiai jiems organizuotą kariūnų kovinių veiksmų operaciją „Puolimas“.
Viena iš atvirų durų dienos lankytojų – Plungės r. Alsėdžių gimnazistė Karolina – pasakojo, kad kariuomenės gyvenimu pradėjo domėtis nuo paėjusios vasaros. „Dalyvavau sukarintoje stovykloje Telšiuose ir man labai patiko, – prisiminė mergina. – Todėl pradėjau galvoti, kur dar galėčiau save išbandyti. Dar esu devintokė, bet jau dabar svarstau apie įvairias studijų galimybes. Gali būti, kad bandysiu stoti ir į Karo akademiją“.
Iš Ukmergės atvykęs dešimtokas Lukas prisipažino, kad apie tarnybą kariuomenėje pradėjo galvoti, išgirdęs draugo atsiliepimus, kuris šiuo metu savanoriškai atlieka privalomąją pradinę karo tarnybą. „Jis man papasakojo apie karišką discipliną, supažindino, kokias užduotis turi atlikti ir tiesiog pristatė kario gyvenimą – kuo jis skiriasi, kodėl kartais būna sunku, bet kartu ir įdomu. Todėl nusprendžiau ir pats pasidomėti – atvykau į Akademiją iš arti susipažinti su kariūnų gyvenimu.“
Akademijoje taip pat lankėsi ir nemažai jaunųjų šaulių. Jaunuoliai tvirtino, kad aktyvi veikla Lietuvos šaulių sąjungoje tik dar labiau skatina svarstyti apie galimybę ateityje rinktis studijas akademijoje ir tapti karininkais, siekti karjeros Lietuvos kariuomenėje: „Norim viską gyvai pamatyti, daugiau sužinoti“.
Studijos Lietuvos karo akademijoje
Lietuvos karo akademija yra vienintelė mokymo institucija šalyje, rengianti karininkus Lietuvos kariuomenei, o savo studentams suteikianti kariūno statusą. Kariūnai, baigę karo akademiją, gauna ne tik būrio vado kvalifikaciją ir pirmąjį karininko (leitenanto) laipsnį, bet įgyja ir aukštąjį universitetinį išsilavinimą.
2016–2017 mokslo metais akademija siūlo keturias socialinių mokslų srities bakalauro programas: tarptautinių santykių, gynybos ir saugumo institucijų valdymo, moderniųjų gynybos technologijų vadybos ir naują, 2016 metais patvirtintą, socialinės krypties studijų programą – nacionalinio saugumo ir gynybos. Šių programų tikslas yra rengti ginkluotosioms pajėgoms vadus – lyderius, puoselėjant Lietuvos kariuomenės tradicijas, teikiant kokybišką universitetinį ir karinį išsilavinimą.
Studijų metu Lietuvos karo akademijoje kariūnams sudarytos sąlygos dalyvauti kultūriniame, sportiniame ir visuomeniniame gyvenime. Akademijos auklėtiniai savanoriauja įgyvendinant programą „Big Brothers Big Sisters“, dainuoja LKA chore „Kariūnas“, šoka LKA sportinių šokių kolektyve „Šokte marš“, yra sukūrę patriotinio roko grupę. Norintys gerinti savo fizinį pasirengimą, lanko įvairių sporto šakų treniruotes, siekiantys lavinti karinius įgūdžius gali dalyvauti LKA žvalgų būrelio užsiėmimuose ir pan.
Lietuvos karo akademijoje dabar studijuoja 202 kariūnai ir 4 – užsienio karinėse mokyklose. Nuo 2012 metų pastebima, kad į Lietuvos karo akademiją stoja vis daugiau jaunuolių iš savanorių ir šaulių gretų taip pat atlikusių privalomąją karo tarnybą.
Studijuoti Lietuvos karo akademijoje nuo 2016–2017 mokslo metų planuojama priimti 110 jaunuolių.