Maestro Robertas Šervenikas apdovanotas Kultūros ministerijos Garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“
Balandžio 1 dieną Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro muzikos vadovas, dirigentas Robertas Šervenikas apdovanotas Kultūros ministerijos aukso Garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“. Kultūros ministras Šarūnas Birutis aukščiausią ministerijos apdovanojimą maestro Robertui Šervenikui įteikė už svarų indėlį ir ypatingus nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui, už iniciatyvas, inspiruojančias bendruomenę pozityviai veiklai, už asmeninę atsakomybę, kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką.
Robertas Šervenikas – iniciatyvus, produktyvus ir autoritetingas dirigentas, ypač vertinamas už aktyvią ir įvairialypę kūrybinę raišką: lietuvių kompozitorių didelių simfoninių veikalų premjeras, įtaigias ir brandžias šiuolaikinės bei klasikinės muzikos interpretacijas. Vienas ryškiausių savo kartos dirigentų Lietuvoje už intensyvią kūrybinę veiklą 2005 m. apdovanotas Nacionaline kultūros ir meno premija.
Sankt Peterburgo Nikolajaus Rimskio-Korsakovo valstybinėje konservatorijoje baigęs chorinį ir operinį–simfoninį dirigavimą (profesorių Tatjanos Chitrovos ir Viktoro Fedotovo klasėse), nuo 1993 m. R. Šervenikas dirba su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru (LNSO); 2000 m. tapo jo antruoju dirigentu. Nuo 2008 metų dirba Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro muzikiniu vadovu, nuolat bendradarbiauja ir su Lietuvos, Šiaulių bei Klaipėdos kameriniais orkestrais, vadovauja Lietuvos muzikos ir teatro akademijos simfoniniam orkestrui.
Ypatinga kūrybinė sėkmė dirigentą lydi nuo 1997-ųjų, kai Mstislavas Rostropovičius pakvietė R. Šerveniką diriguoti „Philharmonie der Nationen Orchestra“ savo vardo festivalyje Eviane (Prancūzija), o po metų šiame festivalyje jis dirigavo „Orchestra Sinfonica di Milano Giuseppe Verdi“. 1998 m. R. Šerveniko diriguojamas LNSO su dideliu pasisekimu gastroliavo Vokietijoje, prestižinėse „Alte Oper“, „Hamburg Musikhalle“ ir „Cologne Philharmonic“ salėse. Greta tradicinės simfoninės programos buvo parengta M. Rostropovičiui dedikuoto Sofijos Gubaidulinos opuso „Sonnengesang“ pasaulinė premjera, violončele griežiant pačiam maestro. Vėliau su LNSO sėkmingai koncertuota Skandinavijos, Baltijos šalyse, Didžiojoje Britanijoje, Ispanijoje, dalyvauta žinomuose festivaliuose Vokietijoje (Reingau, Liudvigsburgo, Meklenburgo-Pomeranijos), Prancūzijoje (Forbacho, Reimso, H. Berliozo), Ispanijoje (Perelados, Madrido), Italijoje (A. Benedetti Michelangeli), Japonijoje (Osakos), Lietuvoje (Vilniaus). Dirigentas nuolatos rengia koncertines programas ir su Lietuvos kameriniu orkestru, 2007 m. dirigavo šio orkestro koncertams su japonų pianiste Ingrid Fujiko Hemming gastrolėse Japonijoje ir Vilniuje, o 2009 m. rugsėjį – gastroliavo Prancūzijoje, festivalyje „Consonances“ Sen Nazere. Jis taip pat kviečiamas diriguoti Sankt Peterburgo filharmonijos, Slovėnijos nacionalinės operos, Rusijos valstybiniam, Izraelio kameratai ir kitiems užsienio orkestrams.
Iš įspūdingiausių ir ryškiausių pastarųjų metų įvykių galima išskirti R. Šerveniko vadovaujamo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos simfoninio orkestro pasirodymą Berlyne vykusiame jaunimo orkestrų festivalyje „young.euro.classic“ (2002, 2003), taip pat Onutės Narbutaitės „Tres Dei Matris Symphoniae“ premjerą Frankfurto prie Oderio „Musikfesttage an der Oder“ festivalyje, kuriam R. Šervenikas šį monumentalų veikalą parengė kartu su Brandenburgo valstybiniu orkestru, „Aidijos“ kameriniu choru ir Frankfurto prie Oderio Dainavimo akademijos choru (2004) ir galiausiai – koncertą Madrido Nacionalinėje koncertų scenoje, kurioje R. Šervenikas bendradarbiavo su LNSO bei žymiaisiais Misha Maiskiu ir Julianu Rachlinu.
R. Šervenikas – entuziastingas ir azartiškas naujosios muzikos interpretuotojas. Nuo 1997 m. jis nuolatos dalyvauja visuose šiuolaikinės muzikos festivaliuose Lietuvoje („Gaida“, „Jauna muzika“, „Iš arti“, „Marių klavyrai“). Jo repertuare – daugybė šiuolaikinių lietuvių kompozitorių kūrinių; jo interpretuojamos pirmąkart nuskambėjo Onutės Narbutaitės, Vytauto Barkausko, Broniaus Kutavičiaus, Anatolijaus Šenderovo, Vidmanto Bartulio, Algirdo Martinaičio, Felikso Bajoro, Ramintos Šerkšnytės ir Mindaugo Urbaičio naujos kompozicijos.
Nuo 2008 m. R. Šervenikas yra paskirtas Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro muzikos vadovu. Šiame teatre dirigentas parengė daugelio operų ir baletų premjeras. Dirigentas yra nuolat kviečiamas diriguoti Miuncheno valstybinėje operoje, Izraelio Cameratai, Sankt Peterburgo filharmonijos, Slovėnijos nacionalinės operos, Rusijos valstybiniam simfoniniam, Karališkosios filharmonijos (Didžioji Britanija) ir kitiems užsienio orkestrams. Su įvairiais kolektyvais R.Šervenikas koncertavo beveik visų Europos šalių, Japonijos, Kinijos, Pietų Afrikos Respublikos, Brazilijos, Izraelio, Rusijos didžiausiose ir garsiausiose koncertų salėse. Maestro diriguojamuose koncertuose dalyvavo violončelininkai M. Rostropovičius, D. Geringas, M. Maiskis, trimitininkas M. André, pianistai D. Macujevas, A. Volodosis, M. Pletniovas, F. Kempfas, smuikininkai S. Chang, M. Fedotovas, J. Rachlinas, altininkai W. Christas, J. Bašmetas ir daugelis kitų.
Docentas R.Šervenikas ugdo jaunąją Lietuvos muzikų kartą, dėstydamas dirigavimą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ir vadovaudamas šios aukštosios mokyklos simfoniniam orkestrui.
Dirigentas yra pelnęs tarptautinių konkursų apdovanojimų, iš jų 2007 m. Osakos (Japonija) festivalio medalį bei 2009 m. „Festival Consonance“ (St.Nazaire, Prancūzija) vardinį apdovanojimą.