Pasiūlymus miesto strategijos kūrėjams pateikė Šiaulių jaunimas ir sporto bendruomenė

Balandžio 5 d. Šiaulių jaunimo organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“ į susitikimą su Šiaulių miesto 2015–2024 metų strateginio plėtros plano rengėjais sukvietė Šiaulių miesto jaunimo organizacijų atstovus, Šiaulių miesto jaunimo reikalų tarybos narius, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos atstovus.
Jaunimo organizacijų atstovai teikė Šiaulių miesto strategijos iki 2024 m. rengėjams idėjas ir mintis, kaip Šiauliai turi atrodyti per artimiausius dešimt metų, skatino skirti didesnį dėmesį Šiaulių miesto viešosioms erdvėms tvarkyti bei saugumui užtikrinti, jaunimo užimtumą užtikrinančios infrastruktūros plėtrai, lauko žaidimų aikštelių, sporto aikštynų, kitų jaunimo poreikius atitinkančių ir saugių erdvių skaičiui bei prieinamumui didinti, savanorystei skatinti.
Vyko diskusija apie Atvirojo jaunimo centro atsiradimą mieste, apie atviro darbo su jaunimu formas, tokias kaip darbas su jaunimu gatvėje, Jaunimo centro patalpų pritaikymas atitinkamoms veikloms.
Aktyvus jaunimo dalyvavimas priimant sprendimus yra labai svarbus, tai leidžia sukurti demokratiškesnę, solidarią ir klestinčią visuomenę.
***
Kūno kultūros ir sporto skyrius į išplėstinį sporto tarybos posėdį diskusijai apie kuriamą Šiaulių miesto strategiją iki 2024 m. pakvietė Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto komiteto narius bei miesto sporto mokymo įstaigų, sporto klubų ir kitų sporto organizacijų vadovus. UAB ,,Ekonominės konsultacijos ir tyrimai” ekspertai pateikė duomenis kaip buvo įgyvendinti 2007-2016 m. Šiaulių miesto strateginio plėtros plano sporto dalies planuoti veiksmai, taip pat pristatė šiuo metu rengiamo 2015-2024 m. strateginio plėtros plano (ŠSSP) vizijos ir prioritetų projektą bei planuojamus tikslus.
Diskusijoje dalyvavę sporto organizacijų vadovai išsakė nuomonę dėl pateiktos informacijos ir pasiūlė tvarkant žaliąsias zonas (parkus), įrengti žalios vejos aikštynus, kuriais be jokių įsipareigojimų ar sutarčių galėtų naudotis miesto gyventojai nemokamai, ir tai sudarytų sąlygas sveikatinimui. Vykdant bendrojo ugdymo mokyklų renovaciją (rekonstrukciją ar modernizavimą) rekonstruoti sporto sales jas praplečiant (padidinant) taip, kad vienu metu jose galėtų vykti kelių sporto šakų grupių užsiėmimai ar kelių klasių pamokos, Taip pat atkreipė dėmesį, kad reikia sutvarkyti esamus mokyklų stadionus, nes tai padėtų sutaupyti administracinius kaštus ir nereikėtų statyti naujų sporto salių ir tokiu būdu būtų patenkintas trūkstamą bazių poreikis.