Kultūros ministerijai įteiktas Pasaulio kultūros dienos simbolis – Taikos vėliava
Artėjant Kultūros dienai, balandžio 15–ajai, pirmadienį Kultūros ministerijai įteikta Taikos vėliava – Pasaulio kultūros dienos simbolis. Palinkėta, kad šis džiaugsmo, grožio ir išminties simbolis padės siekti kultūros prioriteto visose gyvenimo srityse.
Kultūros ministrui Šarūnui Biručiui Taikos vėliavą įteikė Tarptautinio Taikos vėliavos komiteto prie Jungtinių Tautų koordinatorė Lietuvoje dr. Auksė Narvilienė. „Manau, kad Kultūros dieną pirmą kartą prie Kultūros ministerijos bus iškelta Taikos vėliava, nes taika ir kultūra ir neatsiejami dalykai. Esu sujaudintas, kad ir mes turėsime tokią gražią vėliavą, ją matys ir visi keliaujantys Jono Basanavičiaus gatve pro Kultūros ministerijos pastatą“, – sakė kultūros ministras.
Šių metų balandžio 15 d. Kultūros diena Lietuvoje bus minima dešimtą kartą. Šią dieną visoje šalyje keliamos Taikos vėliavos, vyksta įvairūs renginiai, konferencijos, parodos, koncertai. Šįmet Lietuvos moksleiviai šia proga buvo kviečiami rašyti rašinį „Kaip supranti žodžius: Kultūra dovanoja taiką pasauliui?“ Į šį kvietimą atsiliepė net 80 kultūros ir švietimo įstaigų. Geriausių rašinių autoriai bus pagerbti Kultūros dieną.
Taikos vėliava – tai simbolinis įsipareigojimas saugoti meno, mokslo ir kultūros vertybes, o kartu ir ginti taiką. Jos simboliu buvo pasirinktas rubino spalvos žiedas, juosiantis tris rubino spalvos skritulius baltame fone. Lietuvoje kasmet iškeliama per 100 vėliavų, kai kurios jų plevėsuoja ištisus metus.
Lietuva Kultūros dieną kaip atmintiną įteisino 2006 m. liepos 19 d. Nuo 2012 metų skelbiami Taikos miestai (miesteliai). Jais yra tapę Dubingiai, Ylakiai, Rietavas, Neringos miestas, Klaipėda, Birštonas. Taip pat yra paskelbtos septynios Taikos mokyklos.
Balandžio 15 d. minima Kultūros diena siejama su svarbiais pasauliniais įvykiais. Tą dieną 1935 m. Vašingtone buvo priimtas Rericho Paktas – sutartis dėl meno, mokslo įstaigų ir istorinių paminklų apsaugos karo ir taikos metu naudojant Taikos vėliavą. 1954 m. Rericho paktas tapo UNESCO Kultūros vertybių apsaugos ginkluoto konflikto metu konvencijos (1954 m. Hagos konvencija) pagrindu.