Gyvenimas su lėlėmis
Panevėžio miesto vaikų biblioteką „Žalioji pelėda“ užvaldė lėlės. Jos – visose bibliotekos salėse: įsitaisiusios parodinėje erdvėje, ant palangių, knygų lentynų…
Šios porcelianinės gražuolės, aprėdytos dailiais rūbeliais, atkeliavo iš privačios J. Balčikonio gimnazijos matematikos mokytojos Meilutės Jakutienės kolekcijos. Pateikiame jos kolekcijos pristatymą ir pamąstymus apie simbolinę lėlės prasmę žmogaus gyvenime:
„Lėlės kai kurių žmonių neapleidžia ir tuomet, kai vaikystė jau seniai prabėgusi. Lėlė yra pagrindinis žmogaus simbolinę prasmę turintis objektas ir yra sąsaja su vaikyste. Ji yra artima žmogui įvairiais amžiaus laikotarpiais. Suaugus su lėlėmis jau nebežaidžiama, bet lėlė vis dar atspindi tą socialinį santykį, kurį jai priskiriame vaikystėje. Todėl lėlė tampa kolekcijos dalimi, brangiu daiktu, kuris simbolizuoja žmogų.
Prisipažinsiu, kad kolekcija mano namuose ėmė kauptis visiškai neplanuotai. Pirmoji lėlė atsirado prieš 14 metų. Tai buvo dovana. Vėliau ėmiau pati lėles pirkti. Kolekciją papildydavo ir draugų padovanotos ar iš kelionių parvežtos lėlės. Šiandien jų yra 163. Lėlės, kaip ir žmonės – nuliūdusios, išsigandusios, linksmos, žvalios ir energingos. Kiekviena lėlė su savo charakteriu. Visos jos man yra pačios gražiausios ir mieliausios.
Džiaugiuosi, kad savo kolekciją galiu pristatyti Žaliosios pelėdos bibliotekoje. Tikiu, kad lėlės sudomins ir čia besilankančius skaitytojus“.