„Žalioji pelėda“ Lietuvos nacionalinės bibliotekų savaitės renginių sūkuryje
Paskutinę balandžio savaitę Lietuvoje, jau šešioliktą kartą, minima Nacionalinė bibliotekų savaitė. Šiais metais ji neeilinė, nes 2016-ieji šalyje paskelbti Bibliotekų metais. Bibliotekų savaitės, kaip ir visų Bibliotekų metų, moto – „Stipri biblioteka – stipri visuomenė“. Bibliotekų savaitę globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Į Nacionalinės bibliotekų savaitės renginių sūkurį įsiliejo ir Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius „Žalioji pelėda“. Jau dalyvauta triukšmingame, bibliotekų savaitės atidarymo proga, miesto Laisvės aikštėje surengtame flashmobe (liet. sulėktuvėse. Tai žmonių grupės susitarimas susirinkti viešoje vietoje ir atlikti keistus ar neįprastus veiksmus, tuo nustebinant aplinkinius). Sulėktuvių šūkis „Daugiau knygų, daugiau šviesos, daugiau spalvų!“
Nacionalinei bibliotekų savaitei skirtas renginys vyko ir pačioje bibliotekoje „Žalioji pelėda“. Gausiai susirinkusių mažųjų bibliotekos bičiulių būrį pasveikino skyriaus vedėja Alvida Bratkauskienė. Ji pristatė renginio svečius, atlikėjus, dalyvius.
Vaikai, net nuščiuvę, stebėjo muzikinę literatūrinę kompoziciją „Miško pasaka“. Miško gyventojai sujudo sukruto, kai baltas baltas, kaip sniegelis kiškis, išsigandęs pasislėpė po beržo tošimi. Mat kažkuris iš žvėrelių buvo didžiai išprusęs – visiems pranešė, kad seniai seniai beržo tošyje buvo rašomos knygos. O nei vilkas, nei šarkos, nei lapė, nei šernas, nei kiti gyvūnai – niekas nenorėjo, kad knygoje būtų atskleistos jų paslaptys ir silpnybės. Nerimaujančių žvėrelių džiaugsmui, kiškelio būta nuoširdaus – įsitikinęs, kad pavojaus nėra, jis išlindo iš savo slėptuvės ir visus nuramino, prisipažinęs, kad net rašyti nemokantis. Tačiau tuo nuotykiai miške nesibaigė…
Miško gyventojų personažus įtaigiai įkūnijo Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos pirmokai. Spektakliuką režisavo ir vaikams pasiruošti padėjo jų mokytoja Loreta Valainienė. Prieš renginį tie patys vaikai surengė ir savo darbelių parodėlę „Visi laukia pavasario“.
Mažiesiems dailininkams ir aktoriams plojimų bei atnešto didžiulio maišo saldumynų nepagailėjo susirinkę net trys „Ąžuolo“ progimnazijos pirmokų klasės. Ši diena artistams išties buvo saldi – ne tik proginio padėkos rašto, bet ir skanumynų jie sulaukė ir iš bibliotekos vedėjos Alvidos Bratkauskienės.
Vaikų pasirodymui neliko abejinga renginyje viešėjusi Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“, „Naisių vasaros teatro“ bei Naisių vasaros“ konkursų ambasadorė Greta Kildišienė. Ji pirmokams padovanojo po Ievos Kapt knygą „Kas nutiko susitikus“. Ši, Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ išleista knyga antrajame Nacionalinio vaikų literatūros konkurse (2015 m.) yra laimėjusi trečiąją premiją. Nepamiršti liko ir žiūrovai – „Ąžuolo“ progimnazijos pradinukai. Jie iš ambasadorės rankų gavo po CD su įrašyta „Naisių vasaros“ pasaka.
Nacionalinės bibliotekų savaitės proga pasveikinti „Žaliosios pelėdos“ atskubėjo ir „Ąžuolo“ progimnazijos direktorius Remigijus Glinskis. Bibliotekai jis įteikė padėką „už prasmingą, įdomią ir bendruomenę telkiančią veiklą, kuri įkvepia skaityti ir dalintis šiuo džiaugsmu kartu su kitais“.
Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė dar nesibaigė, nesibaigė ir šiai savaitei skirti renginiai. Jau kitą dieną „Žaliąją pelėdą“ aplankė būsimi jos skaitytojai, penkiamečiai iš „Vyturėlio“ lopšelio-darželio. Jie susipažino su biblioteka, vartė paveikslines, mažiesiems skirtas knygeles, bendravo su bibliotekos lėlių teatro „Pagrandukas“ lėlėmis.
Taigi, „Žalioji pelėda“, nors ir dirbdama su pačiais mažiausiais šalies piliečiais, sėkmingai prisideda prie šiųmetės Nacionalinės bibliotekų savaitės tikslų – išryškinti bibliotekų privalumus, atskleisti teikiamas daugialypes paslaugas, didinti bibliotekų įvaizdžio patrauklumą ir naudos visuomenei potencialą – įgyvendinimo.