Pirmoji gabios merginos paroda – ant Vaikų teisių apsaugos skyriaus sienų
Marijampolės savivaldybės Vaikų teisių apsaugos skyriaus patalpose (Marijampolėje, Vytauto g. 17) balandžio 26-ąją atidaryta 15-metės Ramunės Dilbaitės piešinių paroda. Ramunė mokosi Šv. Cecilijos gimnazijoje 10-oje klasėje, o savo namais vadina Marijampolės vaiko tėviškės namus. Tai pirmoji didesnė merginos vieša ekspozicija.
Ramunė, prieš tai aktyviai sportavusi, kaip ir jaunesnioji sesuo Aušrinė maždaug prieš ketverius metus ėmėsi piešimo. Ji jau spėjo su savo piešiniais dalyvauti keliuose respublikiniuose konkursuose ir tapti laureate. Merginą piešimo paslapčių gimnazijoje moko dailės mokytojos Jolita Bičkienė ir Skirmantė Makarevičienė.
Pristatydama autorę ir pačią parodos idėją Vaikų teisių skyriaus vedėja Svajonė Rainienė sakė, kad norėjosi sulaužyti visuomenėje gajų stereotipą, jog globos namuose auga tik neklusnūs, nusikalsti linkę vaikai – ten taip pat yra talentingų ir gabių vaikų. Ji atskleidė Ramunės dar vieną svajonę – tapti policininke. Jaunąją autorę parodos atidarymo proga pasveikino Marijampolės apskrities policijos komisariato atstovė. Pareigūnė padrąsino merginą siekti savo tikslo, kuris netrukdys ir toliau kurti. Ji padovanojo Ramunei užrašų knygą, į kurią galėtų suguldyti visus savo pastebėjimus ir sumanymus.
Ramunė pati rūpinosi piešinių sukabinimu ant skyriaus koridoriaus sienų. Įvairia technika ir tematika atliktus darbus tarpuose papildo rankų darbo drugeliai. Jie nutūpė ir ant skyriaus specialistų durų. „Man drugelis nėra vasaros simbolis, man jis – svajonės simbolis“, – į parodą susirinkusiems draugams, šeimynos nariams ir socialiniams darbuotojams sakė jaunoji autorė. Ji supranta, kaip svarbu judėti svajonės link, kad ir mažais žingsneliais. Jos teigimu, nors piešiniuose yra nemažai juodos spalvos, nesėkmės duoda pamokas ir verčia tobulėti.
Ramunės paroda nėra vienintelė tokioje neįprastoje vietoje. Vaikų teisų skyriaus patalpose jau būta vaikų darbelių parodų. Skyriaus darbuotojai ketina skatinti rengti parodas ir toliau – juk smagiau dirbti, kai aplinką sušildo vaikų vaizduotės vaisiai. O ir atvykstantiems į skyrių interesantams tai kelia nuotaiką ir jaukumą.