IV Respublikinis akordeono muzikos festivalis „Pavasario spalvos“
Gegužės 7 d., minint Tarptautinę akordeono dieną (gegužės 6-ąją), iš visų Lietuvos kampelių į Nemenčinės daugiafunkcį kultūros centrą (Šalčininkų r.) rinkosi šventiškai nusiteikę ir pasipuošę IV Respublikinio akordeono muzikos festivalio „Pavasario spalvos“ dalyviai: akordeonistai-solistai ir įvairūs ansambliai, kurių sudėtyje yra akordeonas, bei jų pedagogai.
Renginio pradžioje visus šventės dalyvius ir žiūrovus pasveikino ir sėkmės linkėjo Nemenčinės muzikos mokyklos direktorė Petrutė Pocienė. Ji nuoširdžiai dėkojo už akordeono muzikos puoselėjimą linkėdama kuo geriausios kloties džiuginant žiūrovus savo pasirodymais. Visus susirinkusius pasveikino Vilniaus rajono savivaldybės vicemeras Jan Gabriel Mincevič.
Malonu pažymėti, kad tarp festivalio dalyvių iš Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos, Vilniaus muzikos mokyklos „Lyra“, Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos, Vilniaus rajono Rudaminos meno mokyklos, buvo net svečių iš pajūrio, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, buvo galima matyti ir klausytis mūsų krašto atstovų – Šalčininkų rajono Jašiūnų muzikos mokyklos akordeono klasės mokinius. Tai būrys jaunų bei talentingų atlikėjų: akordeonistų Jakubo Snarskio ir Olgerdo Motuzo duetas, akordeonistai-solistai Uršula Domulevič, Rafal Masian, Tomas Michalcevičius. Šiuos mokinius festivaliui paruošė ilgametę pedagoginę ir sceninę patirtį turinti Šalčininkų rajono Jašiūnų muzikos mokyklos vyresnioji mokytoja Natalija Godovščikova, kuri nuoširdžiai ir su meile nuo pirmųjų akordeono klavišų paspaudimų veda mokinius į paslaptingą ir nuostabų akordeono muzikos garsų pasaulį. Nenuostabu, kad pastarieji savo nuoširdžiu grojimu sugebėjo perteikti festivalio klausytojui begalinę meilę muzikai bei savo instrumentui. Pasak Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, „Muzika – tai Dievo pasiuntinys, atsiųstas judinti švelniausias ir geriausias mūsų sielos stygas, raminti širdis, suvargusias gyvenimo rūpesčiuose, guiti iš jų melus, nedorybes, pavydus, neapykantas.“
Smagu, kad festivalio dalyviai palaikė vienas kitą plojimais, gražiais atsiliepimais ir pagyrimais, o žiūrovai atsidėkojo dalyviams ir jų vadovams gausiais aplodismentais ir gėlėmis. Visi festivalio dalyviai ir jų vadovai buvo pakviesti į sceną. Jiems buvo įteikti padėkos raštai ir atminimo dovanėlės.
Festivalį organizavo Vilniaus rajono Nemenčinės muzikos mokykla.