A. Pabedinskienė: „Dėmesys socialiniams darbuotojams – būtina sėkmingos visuomenės raidos sąlyga“
Šiandien socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė konferencijoje „Projekto „Socialinį darbą dirbančiųjų kompetencijos ugdymas“ 2013-2015 m. rezultatai, patirtis ir įžvalgos“ akcentavo, jog socialinių paslaugų sektoriuje teikiamų paslaugų kokybės užtikrinimas yra vienas iš socialinių paslaugų vystymosi prioritetų ne tik Lietuvoje, bet ir Europos Sąjungoje, ypatingą dėmesį skiriant socialinių paslaugų gavėjų teisių užtikrinimui, orientacijai į konkretų žmogų, paslaugų gavėjo dalyvavimui planuojant ir teikiant paslaugas, paslaugų kompleksiškumui, orientacijai į rezultatus bei nuolatiniam darbuotojų tobulėjimui.
„Pagrindinė socialinio darbo idėja – ginti žmogų kaip individualybę ir priimti kaip vertybę, puoselėti jo teisę į apsisprendimo laisvę ir savirealizaciją, todėl socialiniam darbuotojui keliami aukšti reikalavimai ne tik socialinio darbuotojo moralinėms vertybėms, bet ir profesinėms žinioms bei praktiniams gebėjimams. Socialiniai darbuotojai turi nuolat reaguoti į pokyčius visuomenėje, jie dirba su sunkiausiomis visuomenės grupėmis – socialinės rizikos šeimomis, socialinės globos įstaigų gyventojais, senyvo amžiaus žmonėmis, vaikais, neįgaliaisiais, todėl jie turi sulaukti ir deramo savo darbo įvertimo. Dėmesys socialiniams darbuotojams – būtina sėkmingos visuomenės raidos sąlyga. Tikimės, kad jau nuo 2016 metų, pritarus Seimui, socialinių paslaugų srities darbuotojų atlyginimai didės vidutiniškai apie 15 procentų“, – teigia socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.
Taip pat konferencijoje akcentuotas poreikis tobulinti socialinio darbo sistemą, organizuoti mokymo kursus skirtingose srityse dirbantiems socialinių paslaugų įstaigų darbuotojams, sukurti bei išbandyti praktikoje socialinių paslaugų srities darbuotojų profesinės kompetencijos vertinimo įrankius.
Ministrė pabrėžė, jog socialinių paslaugų sistemą bus siekiama tobulinti ir nauju Europos Sąjungos struktūrinės paramos 2014-2020 metų periodu. Didelis dėmesys socialinių paslaugų srities darbuotojų profesinei kompetencijai bei visai socialinių paslaugų sistemai bus skiriamas vykdant institucinės globos pertvarką, taip pat tokias priemones kaip „Socialinių paslaugų sistemos stiprinimas“, „Integralios pagalbos į namus plėtra“ ir kt.
Konferencijoje dalyvavo socialinių darbuotojų, socialinio darbo mokyklų, nevyriausybinių organizacijų atstovai.