A. Ramanausko-Vanago gimnazistai „Mobiliojoje bioklasėje“ atliko tikrus biomokslų eksperimentus
Šiandien Alytaus A. Ramanausko-Vanago gimnazijoje buvo įsikūrusi mobilioji laboratorija – „Mobilioji bioklasė“. Gimnazistai buvo supažindinti su naujausiais biologijos mokslų laimėjimais, išbandė tikrus mokslinius prietaisus ir patys atliko modernius biomokslų eksperimentus.
Į mobiliąją laboratoriją susirinkusius mokinius pasveikinusi Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Valė Gibienė teigė, kad tokia mobilioji klasė – puiki galimybė sudominti mokinius ir praktiškai susipažindinti su mokslu. „Mokiniai šioje laboratorijoje susiduria su tuo, kad chemija yra ne tik formulių išmokimas, bet jas galima pritaikyti ir praktiškai. Labai svarbu mokinius sudominti, tuomet didėja mokslo ir žinių siekis“, – sakė V. Gibienė.
Vicemerė taip pat pabrėžė, kad Alytuje laukia daugiau susitikimų su mokslininkais ir kitų mokslo populiarinimo renginių: „Su Lietuvos mokslų akademija buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis – nuolat ieškome būdų, kaip galima bendradarbiauti. Ši laboratorija ir kiti numatomi renginiai yra šio bendradarbiavimo vaisiai.“
„Mobiliosios bioklasės“ projektą įgyvendina bendrovė „Thermo Fisher Scientific“ ir Vilniaus universitetas. Jo profesorius habilituotas mokslų daktaras Aivaras Kareiva, apsilankęs A. Ramanusko-Vanago gimnazijoje, linkėjo mokiniams tapti garsiais chemikais ir biochemikais. „Su Alytaus vicemere pradėjome galvoti apie mobiliosios laboratorijos atkeliavimą į šią gimnaziją praėjusių metų gruodį ir štai džiugu matyti visus čia susirinkusius. Tikiuosi, tapsite puikiais chemikais, biochemikais, biologais“, – kalbėjo A. Kareiva.
Vilniaus universiteto Chemijos fakulteto dekaną A. Kareivą šiandien priėmė ir Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius, jam svečias padovanojo marškinėlius su Vilniaus universiteto herbu.
„Mobilioji bioklasė“ – tai pirmoji šalyje mobilioji laboratorija, keliaujanti po Lietuvos mokyklas. Jos komanda supažindina moksleivius su naujausiais gyvybės mokslų laimėjimais. „Bioklasėje“ moksleiviai ne tik išbando tikrus mokslinius prietaisus, bet ir patys atlieka modernius biomokslų eksperimentus, kurie, pavyzdžiui, atskleidžia, kas yra DNR ir kaip ji funkcionuoja. Edukacinę programą taip pat sudaro mokslo populiarinamosios paskaitos, mokymai ir diskusijos.
Mobilioji laboratorija jau aplankė daugiau nei 100 Lietuvos mokyklų. A. Ramanausko-Vanago gimnazija jau trečioji mokykla Alytuje, kurios neaplenkė „Mobiliosios bioklasės“ komanda.