Aktyvūs pajūrio senjorai įgauna pagreitį

Projektas „Aktyvūs pajūrio senjorai“ įgauna pagreitį. 2015 m. rugpjūčio 2 d. Šv. Kazimiero parapijos salė vėl prisipildė senjorų šypsenų. Nerimavę ar po pirmo susitikimo čia vėl sugrįš senjorai, parapijos seniūnaitijų seniūnaičiai: Eglės – D. Galvelienė, Kretingos – S. Chabibulina ir Dviračių treko – A. Gimbutas kartu su projekto konsultante V. Malakauskiene džiaugėsi, kad dalis senjorų sugrįžo jau vedini savo draugais. Renginio dalyvius pasveikinęs parapijos klebonas Rolandas Karpavičius sveikindamas bendruomenės senjorus prasitarė, kad turėjo abejonių, ar senjorai rinksis į susitikimus, todėl sveikino išdrįsusius susitikti su bendraminčiais, drąsiai žengiančius naujų patyrimų ir aktyvaus gyvenimo keliu. Smagu, kad idėja susiburti parapijoje žmonėms patiko, nes daugelyje gyvenimo sričių žmonės yra labai pasyvūs, o bendravimas gali padėti atverti naujas galimybes keistis ne tik savijautai, bet ir gyvenimui. Klebonas pasidžiaugė, kad abejones palikus nuošalyje visi galime dalyvauti šiltų ir jaukių susitikimų cikle.
Dalyviai kartu sukalbėję maldą klausėsi gydytojos Daivos Kišvinienės paskaitos apie skubios būtinosios pagalbos atvejus ir jų prevenciją, kaip atskirti įprastus negalavimus, nuo sudėtingų atvejų. Lektorė pabrėžė, kad būtina esant kritiniams momentams kviesti greitąją pagalbą, nes specialiame automobilyje įtaisyta technika tam tikrais atvejais užtikrins atskirų organų funkcionavimą ir padės išvengti skaudžių netekčių. Gydytoja pasidalino savo asmeniniame patirtimi, kai tik tikėjimas ir emocinė ramybė jai padėjo išgyventi sutrikus organų veiklai, stabilizuoti kraujospūdį, o tada nurimo širdis. Ji paaiškino, kodėl gyvybiškai svarbu neleisti skausmui auginti baimes, negalvoti apie gąsdinančias diagnozes, nes jos dar labiau išbalansuoja organizmą, neleidžia susitelkti į pagalbą pačiam sau iki atvyks pagalba.
Temą sėkmingai pratęsė savimasažo pagrindus pristačiusi lektorė Liubov Talanova. Ji atkreipė dėmesį, kad daugelis didžiųjų mąstytojų: Aristotelis, Sokratas, Platonas, ir kt. gyveno ir mąstė iki gilios senatvės, rašydami savo veikalus, atlikdami mokslinius tyrimus, nesibodėdami savo senatvės. Natūralu, jog žmogus sensta, tačiau praeitis gali ir turi tapti mūsų šiandienos stiprybės šaltiniu, tikino vedančioji. Teoriją lektorė pagrindė praktika, pademonstravusi kaip kiekvienas gali tapti budresniu, jei skirs bent 15 minučių savimasažui atlikti. Jis tinka kiekvienam, nes padeda išjudinti raumenis, aktyvuoti kraujotaką ir limfotaką, stimuliuoja imuninę sistemą, pagerina savijautą, pažadina organizmą, padidina sąnarių judrumą ir lankstumą. Liubov Talanova paaiškino, kad visus judesius reikia atlikti limfos takų kryptimi: nuo rankų pirštų iki pažastų, nuo pėdų iki kirkšnių, krūtinę masažuokite nuo vidurio į šonus, nugarą – nuo stuburo į šonus, kaklą – nuo viršaus į apačią, galvą – nuo viršugalvio iki smilkinių ir pakaušio srities. Pratimas sekė pratimą, žmonės vis aktyviau kartojo judesius, ir salė prisipildė giedros nuotaikos ir žvalių balsų. Supratome, jog savimasažas tikrai gali suteikti ne tik daug sveikatos, bet ir teigiamų emocijų. Tad palinkėjome vieni kitiems labiau rūpintis savimi jau šiandien ir vėl susitikti sveikiems!
Renginio pabaigoje seniūnaitis Antanas Gimbutas padėkojo Miško kvartalo moterims, kurių prižiūrimi prie daugiabučių gėlynai 2014 m. rudenį buvo išrinkti gražiausiais ir priminė, kad šiemet vėl bus renkamos gražiausiai besitvarkančios bendrijos. Visų padėkos ir aplodismentų sulaukė susitikimų akimirkas įamžinantis Miško kvartalo senjoras Eugenijus Macius.