Aktyvus Pakruojo rajono tautodailininkų gyvenimas: sugrįžus iš respublikinės parodos laukia pasirengimas rajoninei parodai
2016 m. visos Lietuvos meno kūrėjams buvo neeiliniai metai. Lietuvos tautodailės sąjunga šventė savo įkūrimo 50–metį. Tiek rajonuose, tiek apskrityje vykusios parodos ir renginiai buvo skirti šiai datai paminėti. Ne išimtis ir Pakruojo meno kūrėjai. Manau, Pakruojo žmonės puikiai mena praėjusių metų rajoninę parodą, kuri iš pastarųjų kelerių metų buvo viena gausiausių, meniniu atžvilgiu pati stipriausia ir produktyviausia tiek sukurtais darbais, tiek autorių ir žanrų įvairove.
Darbai, labiausiai atspindintys jubiliejinius metus, buvo atrinkti į respublikinę parodą, kurios atidarymas įvyko tik šių metų sausio 26 d. Pakliūti į Lietuvos nacionalinio muziejaus sales – didelė kiekvieno autoriaus svajonė. Tad su kokiu jauduliu ir pasididžiavimu su grupe tautodailininkų vykome į parodos atidarymą Vilniuje. O smagiausia tai, kad tarp stipriausių Lietuvos kūrėjų puikavosi net penkių mūsų rajono meistrų darbai. Tai medžio drožėjų Eugenijaus Rimdžiaus ir Bronislovo Gedmino, tapytojų Veronikos Bieliauskienės ir Rožės Džiaugienės bei juostų pynėjos Onutės Lugauskaitės darbai.
Gyvename dar anos šventės nuotaikomis, o jau užvertėme paskutinį sausio mėnesio kalendoriaus lapelį. Ir nors už lango medžiai moja dar plikomis šakomis, tai reiškia, kad liko tik vienas kalendorinis mėnuo iki dienos, kai su džiaugsmu ir viltimi tarsime – sveikas, pavasari!
Ilgimės saulės šilumos, gamtos žalumos, o spalvingų žiedų alkis pavasariop ypač padidėja. Ir tada savo maršrutą planuojame taip, kad Kultūros centras taptų ta sustojimo vieta, kur kiekvienas iš mūsų prisėstų, pailsėtų, duotų peno akims, kūnui ir sielai. Sutinkant pavasarį, žygiuojant per bundantį kovą, kuris turi bene daugiausia pavasarinių švenčių, duris atveria rajoninė tautodailės paroda.
Siekiant populiarinti tautinį kostiumą ir jį įprasminti valstybinėse šventės, 2017 m. paskelbti Tautinio kostiumo metais. Tokiu būdu bus pabrėžta tautinio kostiumo, kaip vieno iš tautos ir valstybės simbolių, etninio tapatumo išraiškos forma. Minint šiuos metus visoje respublikoje paskebta tautodailės darbų parodų tema „Lietuvių liaudies tekstilės ornamentika tautodailininkų kūryboje”, skirta tautinio kostiumo tematikai, gyvų tautodailės tradicijų paieškoms ir tęsimui. Ornamentą matome tekstilėje, drabužių puošyboje, keramikoje, architektūroje, metalo dirbiniuose ir k.t. Lietuvių liaudies kalboje jis sutapatinamas su žodžiu „raštas” (margučių, juostų, buitinių indų, marškinių žičkų ir kt.).
Pakruojo rajono tautodailės paroda planuojama kovo 1 – 11 dienomis.
Parodos atidarymas vyks kovo 3 d.
Pakruojo rajono auksarankių darbų lauksime iki kovo 1 d. Pakruojo kultūros centre.