Alytiškė tarptautinėje programoje siekia aukso

Valensijoje 100 kilometrų nuėjusi pėsčiomis, iš Alytaus kilusi Aurelija Aldonytė (20 m.) neketina sustoti. Sėkmingas žygis – tik viena iš jos suplanuotos veiklos rūšių, siekiant gauti aukščiausią Edinburgo hercogo apdovanojimų programos įvertinimą – aukso ženklelį.
Aurelija apie Edinburgo hercogo apdovanojimų programą sužinojo, kai socialiai atsakinga įmonė „PricewaterhouseCoopers” paskelbė norinti padėti studentams siekti prestižinių apdovanojimų. Mergina iš karto sutiko. „Nors iki tol nebuvau net palapinėje miegojusi, 4-ių dienų žygis manęs visiškai negąsdino. Žinojau, kad esu užsispyrusi ir tikrai pereisiu, kad ir kas nutiks. Net ir su didžiausiomis traumomis būčiau sukandus dantis ėjus iki finišo. Tiesa, tikrai nemažas iššūkis metus laiko vykdyti 3-is programoje nustatytas veiklos rūšis: savanoriauti, reguliariai sportuoti, lavinti pasirinktus įgūdžius”, – pasakoja mergina.
Įveikti didžiulį iššūkį merginai padėjo išankstinis pasiruošimas: išklausiusi pirmosios pagalbos kursus, mokėsi naudotis kompasu, statyti palapinę, planuotis maisto davinį, naudotis skirtingo mastelio žemėlapiais. Likus porai savaičių iki žygio Sierra Calderonoje, mergina kartu su draugais 3 dienas praktikavosi Labanoro girioje. Pastangos nenuėjo per niek – spalio 28 d. Aurelija iš Ispanijos grįžo įveikusi daugiau nei 100 kilometrų pėsčiomis.
Neeiliniai merginos gebėjimai buvo pastebėti dar mokykloje – ji pasiekė Lietuvos rekordą per akademinę valandą parašydama daugiausiai skirtingų lietuvių kalbos žodžių. Šnekumas ir greita reakcija pravertė ir žygyje – „Sunkiais komandai momentais, kai kojos nebeklausydavo, grupei pakeldavau nuotaiką ir suteikdavau optimizmo ir motyvacijos, pagirdavau komandą”, – teigia Aurelija.
Paklausta, kas labiausiai įsiminė iš žygio, mergina prisimena kopimą stačiomis uolomis: „Nors uolos buvo labai stačios, žinojau, kad mums tikrai pavyks. Darbas komandoje labai svarbu – sukaupėme visas jėgas ir drauge jas įveikėme.”
Nors šiuo metu mergina studijuoja verslo vadybą ir analitiką ISM universitete, dirba kavinės vadove ir turi daugybę veiklos, ji neabejoja, kad aukso ženklelis jau po metų papuoš jos atlapą. „Įveikiau pačią sunkiausią programos dalį. Nepaprastai savimi didžiuojuosi. Taip pat ir žygio komanda – mes tokie skirtingi, tačiau sugebėjome dirbti išvien.”
Aukso ženklelis – aukščiausias apdovanojimas Edinburgo hercogo 1956 m. sukurtoje programoje. Alytiškė Aurelija Aldonytė jo siekia kartu su kauniečiu Mindaugu Bakševičiumi ir panevėžietėmis Ugne Gabrėnaite ir Greta Dapšauskaite. Grupė taps pirmąja Lietuvoje, pasiekusia šių apdovanojimų.
Įdomūs faktai apie DofE programą
2013 m. daugiau nei 1 milijonas jaunų žmonių prisijungė prie „DofE” programos.
„DofE” programa buvo pradėta įgyvendinti 1956 m. Edinburgo hercogo Princo Filipo iniciatyva.
„DofE” programa įgyvendinama 140-yje pasaulio šalių, kiekvieną dieną joje pradeda dalyvauti apie 1.500 jaunuolių nuo 14 iki 24 metų.
Programoje savanoriauja daugiau nei 170.000 savanorių.
„DofE” programos dalyviai, norėdami gauti ženklelį, turi aktyviai savanoriauti, sportuoti, lavinti pasirinktus įgūdžius ir eiti į žygius gamtoje. Jaunimas, dalyvaudamas programoje, ugdo svarbius gyvenimiškus įgūdžius: bendravimo, problemų sprendimo ir lyderystės.
„DofE” programos aukso ženklelis – aukščiausias programos meistriškumo laipsnis. Lietuvoje programa įgyvendinama 9 metus, o aukso ženklelį pasiekęs tėra vienas jaunuolis.
„DofE” programą Lietuvoje koordinuoja Lietuvos vaikų ir jaunimo centras.
Daugiau apie programą galima sužinoti www.dofe.lt
Daugiau apie „DofE” aukso žygį galima sužinoti http://www.dofe.lt/lt/first-gold-group/