Alytiškis Donatas Grėbliūnas: „100 km bėgimas, tai tik pradžia“
Daugelis sutiks, kad bėgimas – ypač populiarus būdas treniruotis, bėgimą galima sieti su begale puikių savybių, tai puikus būdas mesti svorį, gerinti savo fizinį pasirengimą, stiprinti sveikatą, o svarbiausia, atsipalaiduoti. Plazdenantis vėjas, matomi vaizdai ir pasiektas vis geresnis rezultatas, tai bėgikus ne tik motyvuoja, bet ir atitraukia nuo rutinos.
Šioms mintims pritars ir jas papildys, Alytuje gyvenantis ir Alytaus kariuomenėje tarnaujantis karys – Donatas Grėbliūnas. Tiesa, šį vyrą, kur kas dažniau, Alytaus gatvėse galime išvysti mūvit sportinius batelius ir rankoje laikant kamerą, kuri bėgimo metu fiksuoja gražiausius Alytaus miesto vaizdus. D. Grėbliūno socialinėje medijoje galime pamatyti sumontuotus vaizdo įrašius, kuriuose aktyvaus gyvenimo būdo mėgėjas išsikelia vis naujus bėgimo tikslus ir jais pasidalija su socialinių platformų auditorija.
Vienas didžiausių tikslų, kurį pasiekė D. Grėbliūnas, tai įveikta 100 km distancija. Bėgikas sako, kad tai tik pradžia asmeniniame tobulėjime, tačiau su kokiais sunkumais, iššūkiais ir laimės akimirkomis susidūrė Donatas?
Pirmieji bėgimai
Donatas pasakoja, kad pirmieji bėgimai jo gyvenime atsirado dar paauglystėje. Tam įtakos turėjo tradicija tapęs bėgimas ankstų rytą kartu su tėčiu. Nors bėgimai visuomet buvo lengvi, bėgikas teigia, kad tai buvo puikus startas pradėti bėgioti reguliariai. Vėliau sekė bėgimai individualiai, didesnės distancijos savo malonumui. Šiuo metu bėgikui kiekvieną dieną įveikti 10 km, tapo įprasta veikla.
Gimusi idėja 100 km bėgimui
Užsibrėžti didesnį tikslą sau, Donatą paskatino bėgimas į Kauną, kurio metu jis įveikė 60 km. Tuo metu, tai buvo ilgiausia įveikta distancija, tiesa, šis pasiekimas sportininko nesustabdė, o paskatino tik dar didesniam iššūkiui. Donatas pasakoja, kad pasvarstęs, nusprendė metų pabaigą vainikuoti su 100 km bėgimu Vilniaus kryptimi. Bėgikas 100 km distanciją įveikė per daugiau nei dešimt valandų.
Pasiruošimas
Iššūkių mėgėjas pasiruošimą grandioziškam bėgimui tęsė įprastai, kiekvieną dieną prabėgdamas po 10-30 km, savęs pasitikrinimui Donatas nusprendė prieš didįjį startą nubėgti 50 km, bėgimas sekėsi puikiai, tad nereikėjo sunerimti ar atlikti konkrečių pakeitimų nei aprangoje, nei visame sportiniame pasiruošime.
D. Grėbliūnas teigia, kad vienas iš pagrindinių pasiruošimo dalykų buvo užkandžiai ir gėrimai. Bėgikas teigia, kad tokių distancijų metu svarbu neapsisunkinti ir tiksliai apskaičiuoti. Tad bėgimo trasoje sportinius užkandžius ir vandenį vyras išdėliojo kas 10 km, pirmasis energijos pastiprinimo paketas buvo paruoštas trisdešimtame kilometre.
Iššūkiai ir emocijos bėgimo metu
Bėgimui suplanuota diena buvo išties puiki, vaizdo įraše galime matyti saulėtą vaizdą ir ramų kraštovaizdį, nors Donatas teigia, kad ir iškritęs sniegas nebūtų sportininko sustabdęs. Pradėjus 100 km bėgimą 6.00 val. ryte, didžiausias tuo metu iššūkis buvo prastas matomumas.
Pats D. Grėbliūnas pasakoja, kad bėgimo pradžioje automobilių bėgimo trasoje nebuvo, tai neapsunkino situacijos, tačiau vėliau, pasiekus 70 km mobilaus telefono baterija pasiekė paskutines padalas ir bėgikui teko klausytis pašalinių išorės garsų. D. Grėbliūnas teigia, kad tuo metu, tai buvo vienas iš iššūkių, kuris labiausiai apsunkino emociškai. Didžiausias emocinis ir fizinis nuovargis bėgiką užklupo 85-86 kilometre.
Bėgikas pasakoja, kad sau buvo paruošęs automobilyje dovaną – sausainius. Donatas tvirtina, kad tai buvo puiki motyvacija įveikti šį 100 km tikslą. Po daugiau nei 10 valandų bėgimo, Donatas Grėbliūnas pasiekęs Vilniaus miestą, įveikė savo didįjį tikslą. Bėgikas pasakoja, kad nors ašaros džiaugsmo neriedėjo, tačiau širdį užplūdo euforija ir begalinis džiaugsmas.
Prasibėgam? Prasibėgam
Donatas Grėbliūnas pasakoja, kad pasiryžimo ir motyvacijos jam suteikė ir „Prasibėgam? Prasibėgam“ projektas, šio projekto pagalba bėgikas susipažino su daug bendraminčių, kurie reikalui esant galėjo patarti, motyvuoti. Donatas mano, kad šis projektas išsiskiria iš kitų keliomis pagrindinėmis savybėmis: savo profesionalumu, komandiniu darbu bei draugiškumu. O svarbiausia tai, kad organizuojamuose bėgimuose gali dalyvauti tiek profesionalai, tiek mėgėjai bėgikai.