Alytuje pristatytas Viliaus Kavaliausko enciklopedinio leidinio „Lietuvos karžygiai. Vyties Kryžiaus kavalieriai“ 7-asis tomas
Alytaus Šaltinių pagrindinėje mokykloje kovo 9 d. vyko Viliaus Kavaliausko parengto enciklopedinio leidinio „Lietuvos karžygiai. Vyties Kryžiaus kavalieriai (1918–1940)“ 7-ojo tomo pristatymas. Leidinyje pateiktos visų iki 1940 metų Vyčio Kryžiaus ordinais apdovanotų 1788 asmenų biografijos.
Susitikimo su leidinio autoriumi metu Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius dėkojo Viliui Kavaliauskui už atsakingą ir reikšmingą darbą bei paliktą pėdsaką ateities kartoms. „Valstybė, kuri nežino savo praeities, jos nepuoselėja – neturi ir ateities. Šiandien tarp mūsų yra žmogus, atlikęs unikalų darbą ir surinkęs beveik 2 000 tūkstančių žmonių, nepabūgusių kovoti už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę, biografijas. Tokie spalvingi ir įdomūs likimai sugulė šiame leidinyje, kuris paliks svarbų pėdsaką ateities kartoms. Lenkiu prieš Jus galvą ir dėkoju, kad savo darbu neleidžiate didiems žmonėms likti užmirštiems ir puoselėjate mūsų valstybės ateitį“, – dėkojo Alytaus miesto savivaldybės meras.
Pristatydamas knygą V. Kavaliauskas pasidalijo džiaugsmais ir sunkumais, iškilusiais rengiant leidinį, bei mintimis apie Vyčio Kryžiaus ordino kavalierius. „Šie žmonės yra autoritetai, nes jie kovojo už save, už kitus ne tik fronte, bet ir kasdieniniame gyvenime. Labai svarbu juos atsiminti – jie nuveikė didelius darbus. Linkiu, kad mes visi būtume verti šių asmenybių ir galbūt kiekvienas gyvenime padarytume kažką ypatinga savo srityje“, – sakė V. Kavaliauskas. Autorius taip pat pasidžiaugė, kad knygos pristatyme dalyvavo du Vyčio Kryžiaus ordino kavalieriai – Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigarvičius (buvęs Lietuvos policijos generalinis komisaras, brigados generolas, apdovanotas Vyčio Kryžiaus ordinais 1991 m. ir 2002 m.) ir Lietuvos kariuomenės kūrėjas, brigados generolas Česlovas Jazerskas (apdovanotas Vyčio Kryžiaus ordinu 1993 m.).
Dainomis, eilėmis ir šokiais Lietuvos istoriją, jai svarbius žmones prisiminė ir Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos mokiniai. Jie pristatė meninę programą, skirtą ir artėjančiai Kovo 11-ajai – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai. V. Kavaliauską taip pat pasveikino bei padėkos žodžius išsakė brigados generolas Č. Jazerskas, Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas – jis paragino mokytojus tinkamai pasinaudoti V. Kavaliausko encikopediniu leidiniu mokinių ugdymo procese.
V. Valūnas taip pat priminė, kad tai jau ne pirmoji šio autoriaus knyga, pristatoma skaitytojams Alytuje. 2010 m. Alytaus Dzūkijos pagrindinėje mokykloje pristatyti leidinio 1-asis ir 2-asis tomai, 2011 m. Alytaus Piliakalnio progimnazijoje pristatytas 3-iasis leidinio tomas, 2012 m. Alytaus Putinų gimnazijoje – 4-asis leidinio tomas, 2012 m. Alytaus šv. Benedikto gimnazijoje – 5-asis, o 2014 m. Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijoje pristatytas 6-asis leidinio tomas.
Alytaus Jotvingių gimnazijoje 2013 m. pristatyta Viliaus Kavaliausko knyga „Pažadėtoji žemė – Lietuva“. Knygoje pasakojama apie tai, kaip tarpukario Lietuvos žydų bendruomenė kovojo dėl Lietuvos nepriklausomybės ir dalyvavo šalies verslo ir pramonės plėtros, politinėje, sportinėje, kultūrinėje ir švietimo veikloje. Alytaus Senamiesčio pradinėje mokykloje 2015 m. vyko Viliaus Kavaliausko knygos „Pulkininkas Liudas Butkevičius. Mokytojas, karininkas, rezistencijos vadovas“ pristatymas.
Vilius Kavaliauskas – Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus padėjėjas, žinomas žurnalistas ir garsus vertybių kolekcininkas, pripažintas valstybinių apdovanojimų tarptautinis ekspertas, pats apdovanotas už nuopelnus mūsų valstybei Vytauto Didžiojo ordino Karininko kryžiumi, Lietuvos žurnalistų sąjungos premija už publikacijas apie Ribentropo–Molotovo paktą, Estijos Marijos žemės ordino Komandoro kryžiumi už svarbų darbą tyrinėjant bei populiarinant Estijos istoriją ir aukščiausiu Europoje įvertinimu už publicistiką faleristikos (apdovanojimų kolekcionavimo) srityje – fon Hessenthalio premija.