Anykščiuose lankėsi AB Lietuvos pašto vadovai
Šiandien Anykščių rajono savivaldybėje lankęsi AB Lietuvos pašto vadovai kartu su meru Kęstučiu Tubiu vertino galimybes Anykščių rajone išplėsti pašto paslaugų prieinamumą, kad ir atokiau kaime gyvenantys žmones galėtų patogiai ir greitai pasinaudoti pašto paslaugomis.
„Šiandien Lietuvos pašto teikiamos paslaugos turi tapti prieinamesnės kaimų gyventojams. Atokiau kaime gyvenantiems, fizinę negalią turintiems ar vyresniems žmonėms, kuriems dažnai sudėtinga be artimųjų pagalbos pasiekti artimiausią paštą, siekiame sudaryti sąlygas, kad esant poreikiui visos pašto paslaugos būtų suteikiamos gyventojo namuose“, – pažymėjo Lietuvos pašto generalinė direktorė Lina Minderienė.
Didesnį pašto paslaugų kaime prieinamumą numato naujasis mobiliųjų laiškininkų veiklos modelis. Jį Anykščių rajono savivaldybės administracijai pristatė AB Lietuvos pašto generalinė direktorė L.Minderienė, Tinklo direktorė Inga Dundulienė, Vilniaus ir Šiaulių regiono vadovas Vaidas Rutkauskas bei Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Rasa Kruopaitė.
Pasak Lietuvos pašto Tinklo direktorės I. Dundulienės, jau dabar apie 70 proc. pašto paslaugų yra teikiamos gyventojų namuose: tuo metu kai žmonėms namuose pristatomos pašto siuntos ir prenumeruojami spaudos leidiniai, išmokomos socialinės išmokos, žmonės per laiškininkus užsisako spaudos leidinio prenumeratą, susimoka mokesčius. „Skirtumas tas, kad dirbant pagal naująjį mobiliųjų kaimo laiškininkų veiklos modelį, pas gyventoją namuose laiškininkas galėtų suteikti ir kitas paslaugas, kurios dabar yra teikiamos tik pašte, pavyzdžiui, priimti pašto siuntas išsiuntimui. Prireikus pašto paslaugų, laiškininką būtų galima iš anksto išsikviesti telefonu“, – aiškino I. Dundulienė. Laiškininko atvykimas į namus gyventojams papildomai nieko nekainuos.
Taip pat gyventojai išsiųsti laišką ar siuntinį, susimokėti mokesčius, užsisakyti spaudos leidinio prenumeratą ar įsigyti įprastai pašte parduodamų prekių galėtų stacionariose vietose, t. y numatytose seniūnijų vietose, kur lauktų laiškininkas. Įprastinis pašto korespondencijos siuntų ir prenumeruojamų spaudos leidinių, pensijų ir socialinių išmokų išnešiojimas į namus nesikeis.
„Norime, kad pašto paslaugos būtų teikiamos ne vos po 2–4 valandas veikiančiuose paštuose, bet visą laiškininko darbo dieną, žmogui pasirinkus ten, kur jam patogiausia“, – teigė I. Dundulienė. Į namus atvykęs laiškininkas bus aprūpintas reikiama darbo įrangas, tad suteiks visas paslaugas, kurios dabar įprastai teikiamos pašto skyriuose.
Lietuvos pašto vadovai pažymėjo, kad kaimo laiškininkai bus aprūpinti moderniomis ir šiuolaikiškomis darbo priemonėmis, kurios leis kokybiškai visas pašto operacijas atlikti gyventojų namuose. Laiškininkams, dirbsiantiems pagal naująjį veiklos modelį, bus didinamas darbo užmokestis, gerės socialinės garantijos.