Apdovanota Palūšės kaimo bendruomenė ir padėkota savanoriams
Minint Kovo 11-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, prasminga pasidžiaugti gražiais darbais, iniciatyvomis ir idėjomis. Šventės išvakarėse Ignalinos rajono savivaldybėje Palūšės kaimo bendruomenei įteikta garbinga Miko ir Kipro Petrauskų premija, taip pat padėkota į kvietimą padėti atsiliepusiems ir Ignalinos rajono ligoninėje dirbusiems savanoriams: Jurgitai Kasperavičiūtei, Laimutei Milkevičienei, Linai Staliauskienei ir Danieliui Podbielskiui. Savanoriams dovanoti menininkės Elonos Jagelavičienės sukurti mėlyno stiklo angelai, laikantys baltą balandį. Tai tarsi jų tylių, šviesių ir meilės pripildytų darbų ženklas.
„Smagu, kad šiandien galime pasidžiaugti jūsų nuopelnais Ignalinos rajonui ir jo žmonėms. Palūšės kaimo bendruomenė yra bendruomenė iš didžiosios raidės. Ji lyderiaujanti, matoma, garsinanti Palūšę ir visą kraštą. Savanorių darbas – tylus ir kantrus, tačiau turintis gilią prasmę. Tai žmonės, kurie nėra abejingi, kurie pirmiausia galvoja ne apie save, o apie kitus. Dėkoju jums, kad atsiliepėte į pagalbos prašymą, kad skyrėte savo laiką kilniam tikslui. Tegul šios padėkos skatina eiti pirmyn, siekti, kurti, tobulėti. Tegul tai būna gražus pavyzdys kitiems…“, – teikdamas apdovanojimus kalbėjo meras Justas Rasikas. Jis dėkojo ir kitiems savanoriams, kurių yra daugiau, tačiau karantino sąlygomis negalima su visais susitikti, todėl teks palaukti geresnių laikų.
Palūšės bendruomenę taip pat sveikino mero pavaduotojas, Miko ir Kipro Petrauskų premijos skyrimo komisijos pirmininkas Juozas Rokas. Dėkota šiai veiklai savo širdį atiduodantiems Arvydui Gaideliui ir Daliai Lapėnienei, kurie visada eina priekyje, visada turi planų ir didelių norų. Gerų žodžių bendruomenei negailėjo nuolat šalia esantis ir bendradarbiaujantis Ignalinos seniūnas Jonas Polito. Bendruomenės pirmininkas Arvydas Gaidelis dėkojo už tokį įvertinimą ir sakė, kad bendruomenė kūrėsi ir visa veikla vystėsi iš didelės meilės Palūšei ir didelės nostalgijos, matant nykstantį kaimą ir svajojant, kad jis atsigautų, vėl būtų gyvybingas ir garsus.
Palūšės kaimo bendruomenė garbingai nešė Lietuvos mažosios kultūros sostinės vardą. Bendradarbiaudami su savivaldybe, seniūnija, kultūros centru, Aukštaitijos nacionalinio ir Labanoro regioninio parko direkcija, daug dirbo, stengėsi, kad vardas šis plačiai skambėtų, kad visą Ignalinos kraštą garsintų. Būta daug gražių ir įsimintinų renginių. Išpopuliarinta žiemos šventė „Trauk stintelę“, taip pat vasaros pradžios ir Valtininko dienos šventė, garsioji „Palūšės regata“. Organizuotas vasaros festivalis „Palūšės vėjai“, dailės pleneras „Ant bangos“ ir kt. Įsimintini buvę tradiciniai Blynakepio, mugės „Lūšių rudenėlis“ renginiai bei naujai sumanytas kūrybos konkursas „Ir vėl grįžtu aš į Palūšę“. 2020 m. išleista knyga su plenero darbais ir kūryba apie Palūšę. Laimėjus projektinį finansavimą buvo išleista Palūšės kaimo bibliotekininkės R. Ramanauskienės parengta knyga „Palūšė. Savita mažo kaimelio istorija“. Knygoje pateikiami istoriniai faktai, kraštotyrinė medžiaga ir kaimelio žmonių gyvenimo istorijos.
Be tradicinių švenčių organizavimo kasmet Palūšės kaimo bendruomenė atvira visoms naujoms iniciatyvoms ir bendradarbiavimo galimybėms. 2019 m. minėdami savo veiklos dešimtmetį kartu su Palūšės biblioteka Palūšės valtinėje organizavo Vasaros sezono atidarymo šventę „Valčių žygiams 60“. Na, o įgyvendinus kelis kaimo plėtros ir infrastruktūros gerinimo projektus, Palūšėje įrengta paplūdimio tinklinio aikštelė, įrengta šeimos poilsio zona su tinklinio, krepšinio ir vaikų žaidimų aikštelėmis. Palūšės kaime bendruomenės iniciatyva pastatytas ir įrengtas amatų centras, suorganizuotas pleneras, kurio metu sukurtos medinės skulptūros puošiančios kaimą, pastatytas pontoninis tiltas ir pėsčiųjų takas su apšvietimu.