Apdovanoti konkurso „Sidabro vainikėlis“ Telšių regioninio turo nugalėtojai
Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje įvyko tradicinis respublikinis moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis 2017“ Telšių regioninis turas. Šis parodų ciklas sumanytas tam, kad vaikai ir jaunuoliai galėtų parodyti savo darbus, kuriems įtaką darė liaudies menas ar dailieji amatai. Jaunieji kūrėjai skatinami tobulinti savo žinias, meninius gebėjimus, dailiųjų amatų įgūdžius ir varžytis dėl geriausiųjų vardo bei simbolinių prizų – sidabro vainikėlių.
Gausiausiai dalyvių sulaukta iš Mažeikių rajono (26), Rietavo (9), Šiaulių (11), Kelmės (6) ir Plungės (7) rajonų bei Šiaulių miesto (1) . Šiemet Telšiuose konkurse iš dešimties dalyvavo tik penki rajonai ir vienas Šiaulių miestas. Iš viso 60 moksleivių, kuriuos ruošė 22 mokytojai, kūriniai. Telšių jaunieji kūrėjai, deja, nepanūdo pristatyti savo kūrybos ir pretenduoti į sidabrinį vainikėlį.
Dalyvius vertino Lietuvos nacionalinio kultūros centro (LNKC) Tautodailės poskyrio vadovė, daktarė Teresė Jurkuvienė, LNKC Tautodailės poskyrio vyr. specialistė Darija Čiuželytė (komisijos pirmininkė), Telšių kultūros centro direktorė Birutė Juozapavičienė, etnografė Sigita Dacienė, režisierė Alina Gintalienė.
Susirinkusius sveikinusi Telšių kultūros centro direktorė B. Juozapavičienė pasidžiaugė jaunųjų kūrėjų darbais ir linkėjo nesiliauti domėtis tradiciniais dailiaisiais amatais. D. Čiuželytė pabrėžė, kad šiemet tai jau penktasis „Sidabro vainikėlis“ ir bene trečiasis, vykstantis pas žemaičius. „Linkiu pasiekti tikslų, net ne apie „Sidabrinį vainikėlį“ kalbant. Linkiu siekti to, ko jaučiate, kad norite, jaučiate, kad reikia ir niekada neužmesti“, – prieš apdovanodama nugalėtojus sakė D. Čiuželytė.
T. Jurkuvienė atskleidė, kad kitąmet galimybė pasirodyti turėtų būti dar stipresnė, nes 2018 – aisiais Lietuva minės nepriklausomybės atkūrimo 100–metį, vyks daug svarbių renginių, yra suplanuota respublikinė suaugusiųjų tautodailininkų paroda „Aukso vainikas“, kuri baigsis nedidele moksleivių darbų ekspozicija, ko anksčiau nėra buvę. „Raginu mokytojus ir mokinius, pelniusius gerą vardą, pagalvoti, ar nevertėtų sudalyvauti šioje istorinėje, per 100 metų vienintelį kartą organizuojamoje parodoje“, – išskirtine proga viliojo LNKC Tautodailės poskyrio vadovė.
Telšių kultūros centro direktorė B. Juozapavičienė įteikė padėkos raštus visiems dalyviams, T. Jurkuvienė ir D. Čiuželytė padėkojo geriausiems jauniesiems kūrėjams, o šeši talentingiausieji įvertinti pirmąja vieta: Eimantas Kundrotas (15 m., Plungės „Saulės“ gimnazija, medžio drožyba, mok. Viktoras Raibužis), Aurimas Jurgaitis (16 m., Plungės „Babrungo“ pagrindinė mokykla, medžio drožyba, mok. Viktoras Raibužis), Laura Žeimytė (14 m., Mažeikių r. Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija, karpinys; mok. Inga Šilinskaitė), Gintarė Stonytė (13 m., Mažeikių r. Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija, karpinys, mok. Inga Šilinskaitė), Aistė Čečkauskaitė (18 m. Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija (2 juostos), mok. Arūnas Stonkus), Monika Norkutė (17 m., Kelmės Jono Graičiūno gimnazija (4 juostos), mok. Albina Rimšienė).
Viena parodos organizatorių S. Dacienė sakė, kad kasmet tikimasi, jog darbų parodos sudomins ir pritrauks jaunuosius meistrus ir jų bendraamžius, paskatins tėvus, mokytojus, veiksmingai prisidėti prie tradicinės kultūros puoselėjimo.
Renginio iniciatorius – LNKC, parodą – konkursą organizavo Telšių kultūros centro etnografė S. Dacienė, koncertavo Telšių kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Čiučiuruks“ (vad. Rita Macijauskienė), respublikinio konkurso „Tramtatulis“ regioninio turo nugalėtojos Augustė ir Regina Klingerytės bei Aušrinė Beržytė ir Jokūbas Beržinis, renginį vedė Telšių kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Čiučiuruks“ narys Martynas Jurgutis.