Apdovanoti piešinių konkurso „Lietuvos tautinis kostiumas“ laureatai
Siekiant populiarinti tautinį kostiumą ir įprasminti jį valstybinėse šventėse, Lietuvoje 2017-aisiais minimi Tautinio kostiumo metai. Tautinis kostiumas, kaip ir pati lietuvių tauta, yra gyvas, išlaikantis savitumą ir besikeičiantis, atliepiantis žmonių ir laikmečio poreikius. Lietuvos neįgaliųjų draugija šia proga pristatė neseniai vykusio vaikų piešinio konkurso „Lietuvos tautinis kostiumas“ parodą. Didžiulis susidomėjimas konkursu dar kartą parodė, kad vaikams itin svarbi jų tautos kultūra, meniškas jos įprasminimas.
Šiuo konkursu siekta ugdyti kūrybinius ir meninius vaikų sugebėjimus, puoselėti vertybines nuostatas. Dalyviai buvo kviečiami pasidomėti Lietuvos istorija, taip pat skirtingų Lietuvos regionų tautinio kostiumo puošybos motyvais ir simboliais, dizaino stiliumi, tradicijomis puošiantis tautiniais kostiumais skirtingais laikmečiais.
Iš Ignalinos kultūros ir sporto centro dailės studijos į konkursą parodą buvo išsiųsti Ugnės Čeponytės, Gintautės Šriūbėnaitės, Emilijos Vasiljevaitės, Danielės Razdaigoros, Miglės Kajėnaitės ir Gitos Lukoševičiūtės kūrybiniai darbai. Komisijos dėmesį atkreipė Gitos Lukoševičiūtės tapybos darbas „Lietuvos tautiniai kostiumai“. Ji tapo konkurso laureate, o Emilijos Vasiljevaitės kūrybinis darbas „Dzūkai“ buvo apdovanotas padėkos raštu. Jų mokytoja Nijolė Trinkūnienė.
Konkurso laureatų piešiniai papuoš Lietuvos neįgaliųjų draugijos 2017 metų kalendorių.
Prieš konkurso laureatų pagerbimą dar aplankėme Aušros vartus, Šv. Teresės bažnyčią. Apžiūrėjome Vilniaus rotušėje esančią Lietuvos dailininkų Augustino Savicko, Anatolijaus Stiško, Jurijaus Grigorovičiaus, Vladimiro Pustovojaus, Andrejaus Cesiulevičiaus, Viktoro Šatunovo tapybos parodą „Nerami kelionė“. Dailės parodų rūmuose aplankėme Ritos Stankevičiūtės-Kazakevičienės unikalią žinomų Lietuvos plaukimo čempionų povandeninių fotografijų parodą AQUEOUS. Joje sutikome keramiką akvarelistą Juozą Gecevičių ir keramiką, Vilniaus dailės akademijos profesorių, prorektorių, kelių knygų apie keramiką autorių, Juozą Adomonį, kuris netgi padovanojo knygą apie save.