Apie vandenį ir snaiges
Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centre (Kelmės r.) svečiavosi smalsūs Tytuvėnų gimnazijos antrokai. Jie dalyvavo edukacijoje/kūrybinėse dirbtuvėse „Apie vandenį ir snaiges“. Mažieji susipažino su įvairiomis vandens formomis, kaip jos kinta, sužinojo, kaip susidaro snaigės.
Visame pasaulio sniege nėra dviejų vienodų snaigių, bet galima išskirti 34 jų kategorijas bei 8 skirtingas struktūras, kurios susidaro veikiant įvairioms oro sąlygoms: priklausomai nuo drėgmės kiekio, šalčio. Mums įprastos šešių spindulių aiškiai akimi matomos snaigės – dažniausiai sutinkamos, tačiau pasitaiko ir tuščiavidurio vamzdelio, adatos formų, o viena rečiausių – dvylikos atšakų snaigė, ledo kristalų pasaulio „siamo dvynys“.
Vaikai taip pat sužinojo, kad vandens pagalba galima ir groti. Labai paprasta tai išmėginti ir namie, skirtingu vandens kiekiu užpildant taures ir braukiant šlapiu pirštu per jų kraštą. Sudėtingesnis įrenginys – 1761 m. Bendžamino Franklino sukonstruota stiklinė armonika, kuria taip pat grojama vandenyje pamirkius rankas. Vaikai ne tik klausėsi tokios muzikos įrašų, bet ir patys išmėgino labai paprastą muzikinį įrenginį, kurį sukonstravo Tytuvėnų regioninio parko savanoris Giovanni Coppola, panaudodamas tam antrines žaliavas – stiklinius butelius.
Mažieji užsiėmimo metu prikarpė daug gražių snaigių, kuriomis kitą savaitę drauge puoš Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centro langus.