Apskaičiuoti preliminarūs išeitinių išmokų Seimo nariams dydžiai
Pagal Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenis Seimą paliks 80 politikų. Preliminariais skaičiavimais jų išeitinėms išmokoms ir su jomis susijusiems mokesčiams reikės 1 392 000 Eur, įskaitant darbdavio socialinio draudimo įmokas. Tikslūs skaičiavimai galimi tik pasibaigus šių Seimo narių įgaliojimams. Atkreiptinas dėmesys, kad Seimą paliekančiųjų parlamentarų skaičius gali keistis, jeigu kuris nors iš išrinktųjų Seimo narių atsisakytų mandato ir jo vietą užimtų šios kadencijos Seimo narys.
Numatoma, kad 2 vidutinių mėnesinių atlyginimų dydžio išeitines gaus 8 Seimo nariai (10 proc.), 4 vidutinių mėnesinių atlyginimų dydžio išeitines gaus 40 Seimo narių (50 proc.), 6 vidutinių mėnesinių atlyginimų dydžio išeitines gaus 32 Seimo nariai (40 proc.).
Kaip skelbta, Seimo politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų (Seimo Pirmininko sekretoriato valstybės tarnautojų, Seimo Pirmininko pavaduotojų patarėjų, Seimo opozicijos lyderio patarėjo, Seimo frakcijų referentų ir Seimo narių padėjėjų-sekretorių) kompensacijoms už nepanaudotas kasmetines atostogas reikalinga tiksli suma bus apskaičiuota šiuos tarnautojus atleidžiant iš pareigų, o išeitinėms išmokoms – po mėnesio nuo jų atleidimo iš pareigų. Jeigu iki šios išmokos išmokėjimo (t.y., anksčiau nei po mėnesio) asmuo pradėtų eiti valstybės tarnautojo pareigas ar būtų priimtas į darbą (darbo užmokestį mokant iš valstybės ar savivaldybės lėšų), išeitinė išmoka jam būtų išmokėta tik už laikotarpį iki asmens priėmimo į tarnybą (darbą) dienos.
Seimo statuto 15(5) straipsnio 2 dalyje nustatyta, kad nutrūkus Seimo nario įgaliojimams Konstitucijos 63 straipsnio 1 ir 4 punktuose numatytais atvejais, jam išmokama išeitinė išmoka. Seimo nariui išmokama tiek vidutinių mėnesinių Seimo nario atlyginimų dydžio išeitinė išmoka, kiek metų nepertraukiamai truko jo kadencija Seime, bet ne mažesnė kaip 2 ir ne didesnė kaip 6 vidutinių mėnesinių Seimo nario atlyginimų dydžio išeitinė išmoka. Išeitinė išmoka nemokama, jeigu Seimo narys, kurio įgaliojimai nutrūko Konstitucijos 63 straipsnio 1 punkte numatytu atveju, vėl išrenkamas Seimo nariu.