Aptartas pasirengimas šaltajam metų periodui
Lapkričio 9 d. Kretingos rajono savivaldybės posėdžių salėje įvyko planinis Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos (ESK) posėdis, į kurį buvo pakviesti civilinės saugos pajėgų, savivaldybės įmonių ir įstaigų, administracijos padalinių atstovai, seniūnai. Posėdžio metu aptarti šilumos, vandens tiekimo, komunalinių tarnybų, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, policijos, gydymo įstaigų pasirengimo šaltajam metų periodui klausimai.
ESK pirmininko pavaduotojas, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis pristatė susirinkusiesiems pagrindines problemas, kurios iškyla šaltuoju metų periodu. Jis apžvelgė 2016-2017 m. šildymo sezono pradžią, įvardijo priemones, kurios turi būti numatytos pasirengimo žiemos sezonui planuose.
Posėdyje dalyvavusių rajono įmonių: UAB Kretingos šilumos tinklai, UAB „Kretingos vandenys“, SĮ „Kretingos komunalininkas“, UAB Kretingos autobusų parkas, VĮ „Klaipėdos regiono keliai“ Kretingos kelių tarnybos atstovai, seniūnijų seniūnai bei specialiųjų tarnybų atstovai, kurie konstatavo, kad šaltajam sezonui pasiruošta. Kiekviena įmonė pagal vykdomos veiklos pobūdį atliko įrenginių priežiūrą, reikalingos technikos remontą, pasirūpino smėlio-druskos mišiniais kelių barstymui, sudarė sutartis su technikos savininkais ar numatė kitas būtinas priemones, ruošiantis žiemai.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Klaipėdos departamento Kretingos skyriaus vedėja Dalia Jociuvienė informavo, kad šiuo metu Kretingos rajono savivaldybėje sergamumas ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcinėmis ligomis yra didžiausias Klaipėdos apskrityje, tačiau gripo atvejų nenustatyta. Ji rekomendavo ne tik profilaktiškai skiepytis nuo gripo, bet ir tinkamai apsirengti, grūdintis. Pasak jos, daug ligų galima išvengti, įvertinus oro sąlygas, tinkamai rengiantis, maitinantis, grūdinantis. Gripo vakcina rajonui jau atvežta, nemokamai gali skiepytis rizikos grupių bei vyresnio nei 65 m. amžiaus žmonės.
Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Gintaras Bruzdeilinas pristatė, kad Kretingos rajone, palyginus su pernai, gaisrų skaičius yra išaugęs, bet žuvusių žmonių nėra. Didžiausios problemos išlieka tos pačios: gaisrai nuo dūmtraukių, netvarkingų krosnių, elektros instaliacijos. Šiemet, kaip ir praėjusiais metais, toliau vykdoma akcija „Kūrenkime saugiai“ – Savivaldybė yra nupirkusi 50 vnt. dūmų jutiklių, kurie įrengiami socialiniuose ir daugiavaikių šeimų būstuose. Viršininkas kreipėsi į seniūnijų seniūnus, prašydamas vykdyti kelių iki vandens telkinių ir hidrantų, iš kurių būtų imamas vanduo gaisro metu, priežiūrą, užtikrinti privažiavimus prie vienkiemių, atkreipti gyventojų dėmesį į dūmtraukių valymą ir krosnių sutvarkymą.
Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kretingos rajono policijos komisariato viršininkas Arūnas Pužauskas sakė, kad avaringumas nuo jų nepriklauso, o priklauso nuo kelių būklės, todėl didelis dėmesys turi būti skiriamas kelių priežiūrai. Jų pagrindinis darbas, kad keliuose pastoviai budėtų policijos ekipažai ir galėtų pagelbėti žmonėms. Jo pastebėjimu, daugiausia avarijų įvyksta tamsiu paros metu, todėl būtina, kad gyventojai, o ypač vaikai, nešiotų atšvaitus ir liemenes.
Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus vedėjas Stanislovas Kučinskas akcentavo, kad reikėtų per Švietimo skyrių ir švietimo įstaigas moksleiviams priminti apie saugų elgesį ant ledo, slidžiame kelyje, mokyti evakavimosi įgūdžių, o mokyklų personalui būti labiau pasirengusiam paruošti kolektyvinės apsaugos patalpas, kurios numatytos daugumoje mokyklų evakuotiems gyventojams apgyvendinti ekstremaliųjų situacijų metu.
Posėdžio metu Savivaldybės administracijos Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėja Rasmina Beniušienė priminė, kad turi vykti glaudus bendradarbiavimas, informacijos keitimasis tarp visų institucijų, įmonių, Savivaldybės administracijos, seniūnijų, esant nepalankioms gamtinėms sąlygoms, įvykus nelaimingiems atsitikimams, likviduojant nelaimių padarinius ir vykdant prevencinę švietėjišką veiklą šaltuoju metų periodu.