Artėjant Rugsėjo 1-ajai – Joniškio rajono švietimo įstaigų vadovų pasitarimas
Rugsėjo 29 d. Joniškio rajono švietimo ir ugdymo įstaigų vadovai susitiko su Joniškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėju Jonu Novogreckiu ir skyriaus specialistais. Pasitarimo metu, kuriame taip pat dalyvavo Joniškio rajono švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkė Dalia Žilevičienė, aptarta švietimo situacija, ateinančių mokslo metų naujovės, finansiniai dalykai.
Skyriaus vedėjas Jonas Novogreckis trumpai supažindino su švietimo situacija Lietuvoje ir perspektyvas, pasidalijo mintimis iš LR švietimo ir mokslo ministerijoje vykusios rudeninės konferencijos „Švietimo būklė: ugdymo kokybės gerinimo prielaidos“.
Vedėjas įvardijo remiantis 2016 metų švietimo sistemos rodikliais nustatytas švietimo raidos stiprybes ir silpnybes. Keletas ministerijos paminėtų silpnybių – visuomenės netenkinanti ugdymo rezultatų kokybė, dideli regioniniai švietimo skirtumai (kokybė, finansavimas, pedagogų bendruomenės struktūra), žemas pedagogo profesijos prestižas ir kt.
Tuo tarp pagrindinės stiprybes – stabiliai aukštas suaugusiųjų formaliojo išsilavinimo lygis, daugiau 4–6 metų vaikų įtraukiama į ankstyvąjį ugdymą, taip pat daugiau vaikų ir jaunimo dalyvauja neformaliajame švietime ir kt.
Šių metų vienas iš svarbiausių tikslų – užtikrinti, kad ir vaikai, ir mokytojai mokykloje jaustųsi saugiai. Ugdymas turi būti kokybiškas, įtraukiantis mokinius, besiremiantis praktine veikla.
Vedėjas priminė, kad nuo šių mokslo metų, Švietimo ir mokslo ministerijos sprendimu, moksleiviams mokslai užsitęs 10 dienų ilgiau. 10 dienų mokyklose mokslų metų pabaigoje yra skiriamos įvairioms veikoms. Švietimo, kultūros ir sporto skyrius, įvertinęs mokyklų siūlymus, pasiūlė 5 ugdymo dienas pavadinti ir jų metu vykdyti įvairias veiklas susijusias su tokia tematika: Lietuvos šimtmečio diena, Sporto ir sveikatingumo diena, Joniškio krašto istorijos diena, Kūrybiškumo ir talentų diena ir Turizmo diena. Kitas 5 dienas vyksiančias veiklas pasirenka pačios mokyklos.
Administracijos Finansų skyriaus vedėja Stefanija Šniukienė trumpai informavo apie biudžetą. Anot jos, 2018 m. biudžeto rengime didelių pakeitimų nėra. Šiemet, liepos mėnesio duomenimis, 2,8 proc. biudžeto įvykdymas yra geresnis nei pernai tam pačiam laikotarpiui. Ji taip pat atkreipė vadovų dėmesį į turimas skolas. Vedėja informavo apie pakeitimą, kuriuo remiantis, mokyklų skolos 2018 m. sausio mėnesį negali būti didesnės nei 2017 m. sausio mėnesį buvusios.
Skyriaus specialistai taip pat pateikė savo kuruojamų sričių naujienas, priminė svarbius pasikeitimus. Skyriaus vyr. specialistė Aušra Lukšaitė Lapinskienė pristatė valstybinių brandos egzaminų bei pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimų ataskaitų apžvalgą, palygino rezultatus su šalies vidurkiu.
Skyriaus vyr. specialistė Zinaida Kavaliauskienė informavo, kad yra parengtas Tarybos sprendimo projektas, kuriam pritarus, pasikeis kai kurie punktai mokinių pavėžėjimo tvarkoje, taip pat pasikeis sąrašų, maršrutų derinimo tvarka. Ji paragino visus vadovus savo ugdymo įstaigų internetinėse svetainėse patalpinti informaciją apie autobusų maršrutus ir tvarkaraščius. Taip pat pasidžiaugė tuo, kad į rajoną parkeliauja du geltonieji mokykliniai autobusiukai – Plikiškių mokyklai-daugiafunkciam centrui (nuo rugsėjo pirmosios tampančiam „Saulės“ pagrindinės mokyklos skyriumi) bei Kriukų pagrindinei mokyklai.
Skyriaus vyr. specialistė Daina Armonavičienė priminė ugdymo įstaigų vadovams, kad keitėsi priešmokyklinio ugdymo tvarkos aprašas, tad vertėtų atkreipti dėmesį, kad tėvams pristačius į ugdymo įstaigą reikiamus dokumentus vaikas gali būti ugdomas namuose.
Skyriaus vyr. specialistė Helena Pidkovienė informavo ugdymo įstaigų vadovus, kad dėl nemokamo vaikų maitinimo pokyčių nėra, kainos išlieka tos pačios. Ji kalbėjo, kad keitėsi savivaldybių mokyklų vadovų, jų pavaduotojų ugdymui, ugdymą organizuojančių skyrių vedėjų atestacijos nuostatai. Esminis pokytis – vadovams kasmet bus atliekami veiklos vertinimai. Pakeitimai įsigalioja nuo 2018 m. sausio 1 d.
Skyriaus duomenų bazių specialistas Vaidas Valiukas po pasitarimo perdavė pirmoko pasus ir paragino vadovus užtikrinti, kad duomenys apie mokinio krepšelį būtų pateikti skyriui ne vėliau kaip rugsėjo 5 d.
Jaunimo reikalų koordinatorė Vilma Bartašienė prašė vadovų pateikti visą turimą informaciją apie NEET (neaktyvius, nesimokančius, nedirbančius, nestudijuojančius jaunus žmones nuo 15 iki 29 m.), kurie galėtų tapti projekto „Atrask save“ dalyviais. Taip pat kalbėjo apie informacijos rinkimą ir pateikimą Migracijos informacijos centrui „Renkuosi Lietuvą“. Prašyta informacijos apie reemigrantų skaičių rajone ir galimybes mokytis ne lietuvių šeimų vaikams, taip pat integracines priemones / programas reemigrantų vaikams. Vilma Bartašienė prašė įstaigas iki rugsėjo 30 d. pateikti asmenis, atsakingus už mokinių savivaldą ir jų kontaktinius duomenis.