Ateities iššūkiai: ar mes pasiruošę jiems?
Jaunosios kartos perspektyvos, ketvirtoji pramonės revoliucija, verslo ateitis virtualioje realybėje, komunikacijos ir technologiniai pokyčiai, miestų raida – tokios temos aptartos Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakultete (KTU PTVF) vykusioje viešoje paskaitoje-diskusijoje „Ateities iššūkiai: ar mes pasiruošę jiems?“.
Lietuvos pramoninkų konfederacijos (LPK) prezidentas Robertas Dargis pradėdamas diskusiją teigė, jog miestams, kuriems rūpi jų ateitis, investicijos į ateities kūrimą yra svarbiausias dalykas.
Diskusijos metu apžvelgta pramonės gamybos revoliucija ir ketvirtosios pramonės revoliucijos poveikis visuomenei, pristatytos skaitmeninės transformacijos tendencijos, apžvelgta verslo ateitis virtualioje realybėje. Moksleiviai dalyvavę diskusijoje teigė, kad verslo sektoriuje būtina atsižvelgti ne tik į prekybą, bet ir į gamybos plėtrą, kuri kurtų naujas darbo vietas.
Pramonininkai akcentavo komunikavimo būdų pokyčius, diskutuota apie ateities produktus, kurie turės įtakos verslui ir kartu skatins tinkamai pritaikyti technologinius pokyčius ateities rinkoje. Susitikimo metu buvo palyginamos darbo rinkos tendencijos bei reikalingiausi įgūdžiai netolimoje ateityje, pabrėžiant, kad šiuolaikiniam žmogui labai svarbu formuoti ir tobulinti kritinį mąstymą, mobilumą, derybinius įgūdžius ir norą mokytis.
„Šiandien net 80 procentų jaunimo yra pasirengę keisti gyvenamąją vietą dėl savo karjeros“, – tikino R. Dargis.
Fakulteto dekanė Daiva Žostautienė pabrėžė, jog ateitis yra jaunoji karta, kuri jau šiandien atlieka reikšmingą vaidmenį formuojant ateities perspektyvas. Technologinių pokyčių amžiuje iššūkių sprendimas tampa kasdienybe, nes netradicinių sprendimų paieška, inovacijų kūrimas prasideda dažniausiai tik tada, kai susiduriame su pirmu „ne“.
Tuo tarpu moksleivių nuomone, svarbiausias dalykas orientuojantis į ateities kūrimą – išmokti mokytis pačiam.
Kalbėdamas apie ateitį R. Dargis taip pat pabrėžė greičio svarbą ir skatino prisiminti frazę: „Naudokite kompasą, tačiau neužmirškite ir radaro“.
Susitikime dalyvavęs Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas džiaugėsi universiteto iniciatyva, organizuojant tokio pobūdžio diskusiją. „Ateities iššūkiai palies kiekvieną gyvenimo sritį ir tai neišvengiamai turės įtakos miesto raidai, todėl labai svarbu, kad tam būtų tinkamai pasiruošta. Šis pasiruošimas yra būtina sąlyga, siekiant išlikti konkurencingiems tiek asmeniniame, tiek miesto, regiono ar tarptautiniame kontekste“, – teigė jis.
Paskaitoje-diskusijoje dalyvavo LPK prezidentas R. Dargis, Panevėžio miesto bei rajonų merai, gimnazijų atstovai bei Panevėžio krašto pramonininkų asociacijos nariai. Prie diskusijos prisijungė ir 9-12 klasių moksleiviai iš Panevėžio Kazimiero Paltaroko, Juozo Miltinio, Juozo Balčikonio gimnazijų ir Panevėžio profesinio rengimo centro.