Atlikti tyrimai patvirtino: Druskininkų oras – švarus
Nuo seno žinoma, kad Druskininkų klimatas ypatingas – gryno oro vonios atpalaiduoja, leidžia pamiršti nerimą ir stresą, stiprina sveikatą, padeda sveikti reabilitacijos periodu. Ši unikali savybė plačiai žinoma ir vertinama Lietuvos bei užsienio turistų. Į pušynų apsuptą kurortą atvykę svečiai jau pirmą dieną pastebi išskirtinę Druskininkų oro švarą ir poveikį sveikatai. Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas juokauja, kad iš didmiesčių atvykę turistai pastebi, jog pirmą viešnagės dieną nuo tyro oro net svaigsta galva. Druskininkai jau šimtmečius yra žinomi ir vertinami dėl ištobulintos ir efektyvios mineralinio vandens, gydomojo purvo ir klimato terapijos. Atsižvelgiant į šių veiksnių svarbą, sistemingai atliekami visų kurortologinių faktorių tyrimai, didelis dėmesys skiriamas ir vieno iš minėtų veiksnių – oro kokybės tyrimams, kuriuos atlieka atestuoti viešąjį konkursą laimėjusios įmonės „Kauno miesto aplinkos kokybės tyrimai“ specialistai. Oro kokybės tyrimai atliekami keturis kartus per metus, o rezultatai paskelbiami viešai.
Minėti specialistai neseniai atliko oro kokybės tyrimus ir nustatė, kad Druskininkų oro kokybė yra puiki. Matavimai, atlikti Gardino g. ir Baravykų g. gatvių sankirtoje, prie Druskininkų vasaros amfiteatro, M. K. Čiurlionio – Veisėjų gatvių sankirtoje ir prie Maironio gatvės šalia naujai pastatyto tilto, parodė, kad kurorte tarša yra ženkliai mažesnė už leistiną normą.
Prieš keletą savaičių spaudoje buvo pasirodę pranešimų apie Gardine azoto gamykloje įvykusius incidentus, todėl atsirado nerimaujančių, kad teršalai gali pasiekti ir kaimynines teritorijas. Atlikti oro kokybės tyrimai parodė, kad druskininkiečiams ir kurorto svečiams nerimauti neverta – kurorto oras neužterštas.
Druskininkų savivaldybės administracijos direktorės Vilmos Jurgelevičienės teigimu, prie Druskininkų oro gryninimo prisideda ir žmonės, vis dažniau automobilius iškeičiantys į dviračius ar kitas ekologiškas transporto priemones. „Druskininkai – nedidelis kurortas su patogia infrastruktūra, čia viskas pasiekiama ranka, todėl vis daugiau žmonių vietoj važiavimo renkasi pasivaikščiojimus, o į už miesto esančius Viečiūnus, Grūtą ar Švendubrę važiuoja dviračiais. Siekiame puoselėti senąsias sveikatinimo tradicijas, todėl stebime ir analizuojame automobilių srautus ir oro monotoringo rezultatus“, – sakė V. Jurgelevičienė.
Druskininkai, kaip kurortas, didelį dėmesį skiria ekologijos ir aplinkosaugos klausimams bei aplinkosauginiam švietimui. Kurorte planuojama įrengti elektromobilių įkrovimo stoteles, parengti dviračių takų plėtros projektai, rengiami darnaus judumo planai, planuojama sodinti dar daugiau želdinių, ES struktūrinės paramos bei privačių vežėjų lėšomis pradedama investuoti į ekologiškų transporto priemonių įsigijimą. Kurorte įdiegta unikali ekologinė transporto priemonė – praėjusių metų pabaigoje startavęs analogų Lietuvoje neturintis Lynų kelias. Šia transporto priemone per septynis darbo mėnesius jau pasinaudojo daugiau kaip 60 000 žmonių.