Augintinių saugumas namuose – kaip pasiekti maksimalų?
Pandemijos metu daugybė žmonių, siekdami sumažinti vienišumo jausmą, nusprendė ieškoti sau kompanijos – naminių gyvūnėlių laikymas patapo vis populiarėjančia tendencija. Kokias taisykles reikėtų prisiminti augintinių šeimininkams, kurie baiminasi dėl savo gyvūnų saugumo?
Pasitelkite papildomas priemones
Mąstydami apie tai, ar gyvūnas jausis puikiai vienas namuose, susikuriame sau daug bereikalingų baimių. Kai kurie augintiniai netgi trokšta pabūti vienumoje ir pailsėti niekieno netrukdomi. Natūralu, kad jaukios aplinkos kūrimas gali pagelbėti ne tik išsigandusiam gyvūnui, bet ir sumažinti mūsų, kaip šeimininkų, baimes. Todėl reikėtų investuoti į papildomas priemones, kurios pravers įvairiais gyvenimiškais atvejais. Norintiems sukurti komfortabilią erdvę lauke, patariama turėti specialias tvoreles, kurios neleis augintiniui pabėgti, tačiau suteiks pakankamai erdvės padūkti. Tokios tvorelės šunims ir katėms turėtų būti renkamos pagal gyvūnėlio dydį – kuo masyvesnis augintinis, tuo tvirtesnės ir aukštesnės apsauginės detalės prireiks.
Patenkinkite gyvūno poreikius
Kad ir kaip naiviai tai beskambėtų, kuo labiau gyvūnas yra patenkintas savo gyvenimo sąlygomis, tuo mažesnė tikimybė jam prikrėsti įvairių pokštų ir netyčia susižeisti. Aišku, kad ne kiekvienas augintinio užsigeistas daiktas privalo patapti jo žaislu. Tiesiog vertėtų nepraleisti iškilusių progų. Pavyzdžiui, visi puikiai žinome, kaip kates traukia kartoninės dėžės. Dauguma žmonių, gavę siuntas ir šias išsipakavę, dėžes kur nors paslepia, o tuomet stebisi, kad jų katė neįprastai greitai pasiekė aukščiausią spintą ir kartu išvertė kokią nors prabangią vazą. Suteikdami savo augintiniui net ir smulkias pramogas pažaisti, tikėtina, išvengsite daugybės nesusipratimų, kurie dažniausiai netenkina nei Jūsų, kaip šeimininkų, nei gyvūnų, kurie susižeidžia.
Išlikite sąmoningi
Bene svarbiausias patarimas – atsigręžti į savo elgesį. Naminiai gyvūnai iš prigimties yra smalsūs, o tikėtis, kad šie supras Jūsų nuoširdžius pamokymus, yra gana naivu. Daugumai šeimininkų pritrūksta sampratos, kad jie patys turi laikytis tam tikrų taisyklių tam, kad apsaugotų savo mažuosius kompanionus. Venkite palikinėti įvairias valymo priemones atvirose vietose, kuriose dažnai lankosi gyvūnas. Apsaugokite augalus ir nemontuokite jų ant aukščiausių lentynų, tikėdamiesi, kad, tarkim, katė ten neužšoks. Būtinai pasidomėkite apie įvairius maisto produktus, gyvūnų organizmo reakcijas į jų suvartojimą – žinosite, ką paslėpti. Išsilavinę tokius paprastus principus palengvinsite sau kasdienybę, kadangi augintinis daug rečiau įlįs ten, kur negalima.
Žinokite, kaip elgtis įvairiose situacijose
Jei svarbu savo gyvenime su augintiniu susikurti naujas, saugumą užtikrinančias taisykles, dar svarbiau turėti planą, kuris išgelbės nutikus nelaimei. Gyvūnui aiškiai suvalgius kažką toksiško būtina kreiptis į veterinarą. Visada kartu su savimi turėkite patikimo specialisto telefono numerį – taip susisieksite daug greičiau, nereikės sukti galvos, kaip surasti naujus kontaktus. Augintiniui dingus ir pabėgus iš namų, dauguma šeimininkų be galo džiaugiasi atlikta čipavimo procedūra. Paprasčiausiai, taip gyvūnas greičiau grįžta į namus pas savo šeimininką šiam patekus į specialistų rankas, nes turi unikalų paženklinimą. Jei bijote, kad Jūsų katė, nesileidžianti karpymo procedūroms, susižeis dėl neprižiūrėtų nagų, ieškokite alternatyvų. Kačių draskyklės, kurios yra įmontuotos strategiškai logiškoje vietoje, o jų paviršius padengtas katžole – puikus sprendimas problemai spręsti.