Aukštosios mokyklos didina minimalius stojamuosius balus
Švietimo ir mokslo ministerija kreipėsi į aukštąsias mokyklas dėl minimalaus stojamojo balo nustatymo 2016 m. priėmimo taisyklėse. Aukštųjų mokyklų vadovai yra sutarę, kad 2016 m. į universitetus būtų priimama surinkus ne mažiau kaip 2, į kolegijas – ne mažiau kaip 1,2 stojamojo balo. Minimalūs stojamieji balai galiotų pretenduojantiems tiek į valstybės finansuojamas, tiek į mokamas studijų vietas.
Švietimo ir mokslo ministerija, reaguodama į Lietuvos universitetų rektorių konferencijos ir Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos susitarimus 2016 metais taikyti bendrai nustatytus mažiausius stojamuosius balus, kreipėsi į aukštąsias mokyklas, siekdama išsiaiškinti, ar visos valstybinės aukštosios mokyklos laikysis susitarimo ir nustatys juos 2016 m. priėmimo taisyklėse.
„Kviečiame visas aukštąsias mokyklas laikytis nusistatytų minimalių stojamųjų balų. Studijuoti pasiruošę stojantieji – būtina studijų kokybės sąlyga“, – sako švietimo ir mokslo viceministras Rolandas Zuoza.
Stojantiems į valstybės finansuojamas vietas minimalią kartelę nustato Švietimo ir mokslo ministerija. 2016 metais pretenduojantiems gauti valstybės finansavimą studijoms reikės būti išlaikius bent tris brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros (valstybinį – stojant į universitetus, valstybinį arba mokyklinį – stojant į kolegijas), užsienio kalbos ir matematikos (išskyrus stojančiuosius į menų studijas) brandos egzaminus.
Priėmimo į mokamas studijas sąlygas nusistato kiekviena aukštoji mokykla.
Praeitais metais universitetams siūlyta taikyti ne mažesnį nei 1, kolegijoms – 0,8 stojamąjį balą.
Ministerija kreipėsi į aukštąsias mokyklas kviesdama nustatyti mažiausią stojamąjį balą 2016 m. priėmimo taisyklėse ir apie tai pranešti iki vasario 1 dienos. Ministerija ketina į tai atsižvelgti planuodama 2016 m. valstybės finansuojamas studijų vietas.