Baigėsi amatų dirbtuvių „Etnokultūrinis dialogas“ užsiėmimai
Vis ilgėjančiais rudens vakarais į Latvių kultūros centrą rinkosi žmonės, norintys mokytis tradicinių liaudies amatų, susipažinti su unikaliais krašto papročiais. Projektas „Amatų dirbtuvės „Etnokultūrinis dialogas“ Radviliškio miesto kultūros centre vykdomas nuo 2011 m. Kasmet dirbtuvių veikloje dalyvauja apie 150 dalyvių. Čia susiburia įvairaus amžiaus žmonės iš Radviliškio ir aplinkinių regionų. Šiais metais buvo mokoma vilnos vėlimo, audimo, karpinių, odos dirbinių bei molio dirbinių gamybos. Rugsėjo, spalio ir lapkričio mėnesiais amatų dirbtuvių „Etnokultūrinis dialogas“ edukacinę programą vedė šeši patyrę tautodailininkai.
Audimo užsiėmimuose, kuriuos vedė Aurelija Norvaišienė, dalyvės nuaudė po rankšluostį ir džiaugėsi turėjusios galimybę išmokti dirbti su audimo staklėmis. Iš odos dalyviai gamino pinigines, papuošalus, rankines, įvairius suvenyrus. Žinias apie odos dirbinių amatą perdavė Angelė Ladukienė. Karpinių užsiėmimas vadovavo Regina Martyšienė. Užsiėmimus lankiusios dalyvės kūrė paveikslus, atvirutes, kurias dovanos savo artimiesiems ir draugams. Darbų gausa stebino dirbiniai iš vilnos: tai papuošalai, karoliai, auskarai, sagės, šaliai, suvenyrai, šlepetės, paveikslai, rankinės ir dar daug kitų įvairiausių darbų. Vilnos vėlimo užsiėmimus vedė Bronė Žundienė. Molio dirbinių užsiėmimuose žiniomis dalinosi net du šio amato meistrai – tai Jadvyga Kurmanskienė ir Donatas Kurmanskis. Užsiėmimuose dalyviai lipdė įvairiausius darbus: suvenyrus, indus, lėkštes, žvakides, angelus, žvėrelius ir daug kitų spalvingų dirbinių.
Po visų mokymų ir darbų, lapkričio 29 d. vakare vyko amatų dirbtuvių „Etnokultūrinis dialogas“ uždarymas. Buvo surengta dalyvių darbų paroda. Amatų mokytojoms buvo įteiktos padėkos. Užsiėmimų dalyviai sveikino ir dėkojo mokytojoms už žinias ir išmintį, džiaugėsi sukurtais darbais. Radviliškio miesto kultūros centro direktoriaus pavaduotoja, pavaduojanti direktorių, Indrė Ginkevičienė pasveikino visus susirinkusius, džiaugėsi darbų gausa ir išreiškė viltį, kad kitais metais dalyvių susirinks dar daugiau. Projekto vadovė Vilma Simaitienė dalyviams linkėjo kurti, neužmiršti išmokto amato, perduoti žinias vaikams ir anūkams. Visus svečius linksmino liaudiškos muzikos kapela „Seni pažįstami“. Amatų užsiėmimai baigėsi, tačiau liko sukurti darbai ir įgytos žinios.