Baigėsi jau devintieji tradicinio muzikavimo kursai Visagine
Rugpjūčio 16 dieną Visagino kultūros centre startavo devintieji tradicinio muzikavimo (cimbolais, dūdmaišiu, armonika, smuikeliu ir būgneliu) kursai. Tai kultūros centro projektas vykdomas kartu su Lietuvos liaudies kultūros centu.
Iš visų Lietuvos regionų suvažiavę kursų dalyviai keturias dienas sėmėsi patirties, glūdino jau ankstesniais metais gautas žinias, penki muzikantai, kursų dalyvių pagarbiai vadinami „Profesoriais“ visa laiką buvo pasiruošę padėti muzikuoti.
Muzikuoti padėjo: etnomuzikologas Evaldas Vičinas – cimbolai, etnomuzikologė Rima Garsonienė – mažasis būgnelis, smuiku griežė doc. dr. Gaila Kirdienė, armonika grojo Arvydas Kirda. Gaila, bet šiais metais į kursus neatvyko dūdmaišininkas, etnokultūros mokytojas, ansamblio „Gilė“ ir liaudiškos kapelos „Lipk ant sienų“ vadovas Artūras Sinkevičius. Lietuvos liaudies kultūros centro vyriausiojo specialisto Arūno Lunio žodžiais tariant – dūdmaišininkai nesiregistravo į kursus, o atvyko tiesiai į Visaginą.
Ir iš tiesu. Paskelbus registraciją Lietuvos liaudies kultūros centro tinklapyje, norintys dalyvauti kursuose dalyviai 34 vietas užpildė per pusantros dienos. Visi norintys nepakliuvo į sąrašą.
Džiaugiuosi, kad šiais metais, kaip niekada kursuose dalyvavo daug visaginiečių. Norisi tikėti, kad įgytos žinios kursuose padės įsilieti į meno kolektyvų veiklą. O kursuose Visaginą atstovavo būgnelininkė Irena Narkeliūnaitė. Ankstesniuose kursuose grojęs būgneliu ir cimbolais Augustas Gudas, šiais metais pasikvietė mamą Ievą, mama pasikvietė dukrą Aušrinę ir visi griežė smuiku. Jelena Piščikienė neatsispyrė cimbolų skambesiui ir kantriai mokėsi Evaldo Vyčino padedama. Antrą kursų dieną, prie smuikininkų prisijungė dar viena visaginietė Elena Zinkevičienė. Liko nepaminėtas dar vienas visaginietis. Kursų organizatorius Aurimas Gudas. Jis grojo dūdmaišiu ir cimbolais.
Tradicija tapęs kursų dalyvių koncertas šiais metais iš VKC „Sedulinos“ pastato persikėlė i „Bangos“ salę. Gal ir gerai, nes tądien į sceną lipo 55 dalyviai. Nors oficialus atrinktų dalyvių sąrašas skelbė, kad į kursus pakviesti 34 dalyviai ir 6 lektoriai, nesustabdė norinčių atvykti į kursus. Taip, keturias dienas kartu ir muzikavo. LLKC specialistas pasidžiaugė, kad ir Visagine formuojasi dar vienas šeimyninis kolektyvas grojantis tradicinę muzika. Žinoma šneku apie Gudų šeimą, o Loreta Sungailienė palinkėjo pasiruošti kitąmet vyksiančiam „Tramtatulio konkursui“.
Rugpjūčio 19 d. kursų dalyviai patraukė namo su palinkėjimais sugrįžti kitąmet į dešimtuosius tradicinio muzikavimo kursus Visagine.
Už visokeriopą paramą ačiū sakome Visagino savivaldybės administracijai ir Lietuvos liaudies kultūros centrui. Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba.