Baltų tapatybės paieškoms kuriamas kultūrinio turizmo kelias
Asociacija „Baltų centras“ Šiauliuose, Šiaulių universiteto bibliotekoje, gruodžio 16 d. surengė seminarą „Tarptautinis/nacionalinis kultūros kelias „Baltų kelias“: iššūkiai ir galimybės“. Lietuvoje ir Latvijoje kuriama sistema – partnerių tinklas, jungiantis kultūros, turizmo bei verslo sritis, susijusias su baltų tapatybe.
Pasak projekto „Baltų kelias“ vadovės Rūtos Stankuvienės, „Baltų keliu“ siekiama saugoti ir puoselėti, aktualizuoti baltų kultūros savastį, įvairaus pobūdžio kultūrinius veiksmus, procesus, veiklas, renginius. Tai priemonė, skatinanti kultūrinį turizmą: baltų kultūrinės aplinkos pažinimą, kraštovaizdį, praeities ir dabarties vaizduojamuosius ir scenos menus, istorinį baltų ir dabarties baltų (etninį) gyvenimo būdą, vertybes, tradicijas, įvykius, kūrybinių ir kultūrinių pokyčių procesus.
Organizatoriai formuoja partnerių tinklą Lietuvoje ir Latvijoje, susijusį ne tik su baltų kultūra, bet ir su turizmu, verslu – teikiamomis maitinimo, apgyvendinimo, laisvalaikio praleidimo, suvenyrų/lauktuvių ir kitomis veiklomis. Siekiama, kad keliaudami „Baltų kelio“ maršrutais žmonės ne tik nauja sužinotų, kaip ir kuo gyveno baltai, bet ir turiningai praleistų laisvalaikį.
„Į „Baltų centro“ kvietimą prie projekto prisijungti atsiliepė 76 organizacijos iš 39 savivaldybių. Partnerių anketas atsiuntė savivaldybės, turizmo ir verslo informacijos centrai, valstybinių parkų direkcijos, muziejai, bibliotekos, kultūros centrai, mokslo ir tyrimų įstaigas, Lietuvos ir Latvijos ambasados“, – sakė projekto „Baltų kelias“ koordinatorius Darius Ramančionis.
Seminare pirmą kartą buvo galimybė susitikti su projekto partneriais, buvo aptarta kokie darbai nuveikti ir kokie dar laukia, apžvelgtos tolesnės perspektyvos.
Projekto vadovė R. Stankuvienė pasidžiaugė tauragiškių aktyvumu ir tuo, kad į kuriamą projektą įsijungė specialistai iš skirtingų organizacijų. Seminare dalyvavo: Tauragės rajono savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Danutė Naujokienė, Tauragės žemaičių draugijos „Tauragės Žemyna“ pirmininkė Birutė Normantienė, Tauragės kultūros paveldo tarnybos vadovas Edmundas Mažrimas, Tauragės turizmo ir verslo informacijos centro turizmo vadybininkė Virginija Jankevičienė, Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro vadovė Lina Lasauskaitė, Tauragės krašto muziejaus muziejininkas Darius Kiniulis ir kiti.
Dalyviai po seminaro aplankė Šiaulių „Aušros“ muziejaus Archeologijos skyrių ir Naisiuose esantį Baltų mitologijos parką.